Norbert Kaczmarczyk

i

Autor: Tomasz Radzik Norbert Kaczmarczyk

Tarnów: Norbert Kaczmarczyk ZNOWU zaskakuje

2019-10-16 14:30

Jeszcze do niedawna był posłem klubu Kukiz'15. Niecałe trzy miesiące przed wyborami zdecydował się kandydować z list Prawa i Sprawiedliwości. Teraz Norbert Kaczmarczyk ponownie zaskoczył wyborem swojej politycznej drogi.

W niedzielnych wyborach parlamentarnych Norbert Kaczmarczyk drugi raz wywalczył mandat poselski. Choć kandydował z odległego miejsca na liście, przekonał aż 12 164 osoby do postawienia krzyżyka przy swoim nazwisku. Wcześniej, bo w lipcu wystąpił z ugrupowania Kukiz'15, którego był liderem w okręgu tarnowskim i zdecydował się na przejście do obozu Zjednoczonej Prawicy. Tłumaczył wówczas, że nie odpowiada mu wyborczy alians Kukiz'15 i PSL-u. Jak zapowiedział chce pracować dla kraju i ludzi, a tę misję doskonale rozumie prezes Jarosław Kaczyński. Okazuje się jednak, że jeszcze bardziej imponuje mu inny polityk formacji rządzącej Polską.

Wstąpiłem do Solidarnej Polski Ministra Zbigniewa Ziobry, ponieważ stawia się tutaj na ludzi młodych, a to niezbędne, aby prawica w Polsce była silna. Jest to organizacja bliska mi ideowo. Zarówno ja, jak i również moi współpracownicy opieramy swoją działalność na bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami okręgu w trakcie trwania całej kadencji – nie chowamy się w zacisznych gabinetach. Ugrupowanie Ministra Zbigniewa Ziobry stawia na młodych ludzi, dokonuje się tutaj swego rodzaju wymiana pokoleniowa - napisał Norbert Kaczmarczyk.

Norbert Kaczmarczyk nie będzie jedynym reprezentantem "ziobrystów' w Sejmie, wybranym w okręgu nr 15. Mandat poselski zdobył również, bliski współpracownik ministra sprawiedliwości Piotr Sak. Łącznie Solidarna Polska może obecnie liczyć na 18 osób zasiadających w ławach warszawskiego gmachu przy ulicy Wiejskiej.