Tarnów. Radni PODJĘLI decyzję w sprawie opłaty za wywóz śmieci. Kto jak głosował?

2021-03-25 14:21
Tarnów. Nowa stawka opłaty zw wywóz śmieci. Radni PODJĘLI decyzję
Autor: Shutterstock Prezydent Tarnowa zaproponował, aby nowa stawka za wywóz śmieci wynosiła 29 złotych od osoby.

Podczas dzisiejszej (25 marca) sesji rady miejskiej w Tarnowie, radni po raz kolejny zajęli się ustaleniem opłaty za wywóz śmieci. Obecnie mieszkańcy miasta płacą za odbiór śmieci posegregowanych 24 złote miesięcznie od osoby. Magistrat zaproponował, by stawkę zwiększyć o 5 złotych od osoby miesięcznie tłumacząc, że tylko w ten sposób system gospodarki odpadami będzie się bilansował i samorząd nie będzie musiał do niego dokładać. Sprawa planowanej podwyżki wzbudziła olbrzymie kontrowersje. Sprawdź, jaką decyzję podjęli tarnowscy radni.

Opłata za wywóz śmieci w Tarnowie. Radni podjęli decyzję

Na początku dzisiejszej (25 marca) sesji rady miasta Krzysztof Janas (Koalicja Obywatelska) złożył wniosek o usunięcie punktu dotyczącego podniesienia stawki za wywóz śmieci z porządku obrad. Tym razem radni nie zgodzili się jednak na takie rozwiązanie i podjęli decyzję w sprawie propozycji magistratu, który chciał podnieść opłatę o 5 złotych o osoby miesięcznie (z 24 na 29 zł). Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela przekonywał, że podwyżka stawki jest konieczna, ponieważ obecnie system gospodarki odpadami nie bilansuje się i samorząd musi do niego dokładać. Opłata za wywóz śmieci w Tarnowie pozostała na niezmienionym poziomie. To efekt decyzji radnych, którzy stosunkiem głosów: 17 do 1, przy 7 głosach wstrzymujących odrzucili propozycję magistratu. Jedynym radnym, który poparł propozycję prezydenta Tarnowa był Marian Wardzała, wstrzymali się: Grażyna Barwacz, Piotr Górnikiewicz, Krzysztof Janas, Zbigniew Kajpus, Jakub Kwaśny, Sebastian Stepek i Tomasz Żmuda. Pozostali radni głosowali przeciwko podwyżce opłaty za wywóz śmieci w Tarnowie.

PRZECZYTAJ: Tarnów. Centrum Sztuki Mościce będzie podświetlone na biało-czerwono-biało. O co chodzi?

Pierwotnie propozycją podniesienia opłaty za wywóz śmieci i to o ponad 20 proc. radni mieli zająć się na lutowej sesji rady miasta. Ostatecznie punkt dotyczący tej sprawy został usunięty z porządku obrad. Dzień wcześniej na ulicy Mickiewicza odbył się protest polegający na zablokowaniu przez uczestników przejścia dla pieszych. Przez około pół godziny kierowcy przejeżdżający przez ścisłe centrum Tarnowa musieli liczyć się z utrudnieniami. Na miejscu zjawiła się również policja, która pilnowała, by demonstracja przebiegała z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

ZOBACZ: Tarnów. Tysiące pisanek ozdobi miasto. Które miejsca będą udekorowane? [ZDJĘCIA]

Wyszedł z więzienia i zaczął kraść znowu. Udało mu się to nawet w pilnowanym szpitalu.