Tarnów: Pogoda w weekend będzie PASKUDNA! I bardzo dobrze! [PROGNOZA POGODY]

2020-03-14 8:55
Tarnów: Pogoda w weekend będzie PASKUDNA! I dobrze dobrze!
Autor: Pezibear/cc0/pixabay Gwałtowne pogorszenie pogody zniechęca do spacerów po mieście

Nieprzyjemny wiatr, przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem oraz gwałtowne obniżenie temperatury powietrza, takie prognozy na weekend dla Tarnowa przedstawiają synoptycy. Po zmroku termometry wskażą nawet kilka kresek poniżej zera. Aura skutecznie zniechęca do wyjścia z domu, co w czasie trwającej epidemii jest korzystnym zjawiskiem.

Gwałtowne ochłodzenie to efekt napływu mas arktycznego powietrza z północy Europy. W efekcie wiał porywisty wiatr, groźny zwłaszcza nad Bałtykiem. Na południu kraju nie spowodował wielkich zniszczeń, lecz jego podmuchy sprawiają, że odczuwalna temperatura jest niższa, niż wskazywana przez termometry.

Według serwisu pogodowego Accu Weather, w sobotę (14 marca) w dzień zobaczymy maksymalnie sześć kresek powyżej zera, natomiast w nocy czeka nas nawet kilkustopniowy mróz. Do tego trzeba się spodziewać przelotnych opadów śniegu i deszczu ze śniegiem oraz widoku nieba spowitego "ciężkimi" chmurami w kolorze ołowiu. W niedzielę (15 marca) powinno być trochę pogodniej, lecz na duże ocieplenie nie ma co liczyć.

Pogoda będzie więc idealna do tego, by posiedzieć w domu i nie narażać siebie oraz innych na zakażenie koronawirusem.

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.