Tarnów. Radziecki karabin przeciwpancerny znaleziony w centrum miasta [ZDJĘCIA]

2021-12-02 12:45
Tarnów. Radziecki karabin przeciwpancerny znaleziony w centrum miasta
Autor: KMP Tarnów Podczas prac ziemnych prowadzonych w centrum Tarnowa operator koparki odkopał radziecki karabin przeciwpancerny PTRD.

Nietypowe znalezisko w centrum Tarnowa. Podczas prac ziemnych operator koparki odkopał radziecki karabin przeciwpancerny PTRD. Produkowany w latach 1941-45 karabin kal. 14,5 mm służył do niszczenia czołgów. Po zakończeniu prowadzonego pod nadzorem tarnowskiej prokuratury postępowania zostanie podjęta decyzja, czy znalezisko zostanie zutylizowane, czy trafi do placówki muzealnej.

Tarnów. Radziecki karabin przeciwpancerny odkopany w centrum miasta

Operator koparki prowadzący prace ziemne na jednej z posesji w centrum Tarnowa z pewnością nie spodziewał się odnalezienia takiego skarbu. Budowlaniec natknął się na radziecki karabin przeciwpancerny PTRD, który leżał pod cienką warstwą ziemi. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy z Zespołu Minersko-Pirotechnicznego KMP Tarnów. Mundurowi potwierdzili, że znalezisko to sprzęt służący do niszczenia czołgów. Karabin był produkowany dla Armii Czerwonej w latach 1941-45, a do wrogich jednostek wystrzeliwał naboje kal. 14,5 mm. Mocno zardzewiały karabin został zabezpieczony przez policyjnych techników. Po zakończeniu postępowania prowadzonego pod nadzorem tarnowskiej prokuratury zostanie podjęta decyzja, czy karabin trafi do jednego z muzeów, czy też zostanie zutylizowany. Zdjęcia odkopanego karabinu znajdują się poniżej. 

PRZECZYTAJ: 82-latka cztery dni leżała przygnieciona przez meble. Między szafą a tapczanem, bez jedzenia i picia

ZOBACZ: Barcice. Pozostawił po sobie tylko zgliszcza. 46-letni podpalacz zatrzymany [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy interesują cię militaria i akcesoria wojskowe?