Tarnów. Ruiny po Owintarze przestaną straszyć? Inwestorzy chcą tam zbudować bloki mieszkalne

2021-03-08 14:59

Ruiny po Owintarze w końcu przestaną straszyć swoim widokiem? Dwaj inwestorzy planują wybudowanie w tamtym miejscu bloków mieszkalnych. Do realizacji inwestycji niezbędne jest jednak uzyskanie wytycznych konserwatora zabytków, ponieważ pozostałości po dawnym browarze Sanguszków znajdują się w rejestrze obiektów chronionych. Usytuowane w centrum miasta ruiny niszczeją od końcówki lat 90., gdy upadł Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego "Owintar".

Na terenie Owintaru powstaną bloki mieszkalne?

Pojawiła się kolejna szansa na rozwiązanie problemu niszczejących ruin po Owintarze. W przeszłości w tamtym miejscu miały powstać między innymi obiekty handlowe, jednak w wyniku nieporozumień między właścicielami terenu nigdy do tego nie doszło. Jak informuje radio RDN, dwóch inwestorów planuje wybudować bloki mieszkalne na nieruchomości znajdującej się w centrum Tarnowa. Ze względu na zabytkowy charakter ruin dawnego browaru Sanguszków, projekt wymaga jednak uzgodnień z konserwatorem zabytków. Dopiero po uzyskaniu wytycznych inwestorzy będą mogli przystąpić do budowy. W tej chwili urząd jest na etapie przygotowywania wskazań dla inwestorów. Określą one między innymi dopuszczalny wygląd nowych budynków oraz ich maksymalną wysokość.

PRZECZYTAJ: POTWORNY WYPADEK w Gosławicach. Z auta wypadło 4-letnie dziecko, matka NIE MIAŁA PRAWA JAZDY [ZDJĘCIA]

Ruiny po dawnym Owintarze nie są jedynym miejscem w Tarnowie, które straszy swoim wyglądem. Poniżej galeria zdjęć najbardziej wstydliwych miejsc w mieście.

ZOBACZ: Nie mają drogi dojazdowej do swoich domów. Sąsiad POSTAWIŁ SZLABAN

Relacje poszkodowanych z ukraińskiego autobusu