Tarnów. Strajk w Obronie Kobiet pod siedzibą PiS. Gdzie i kiedy się odbędzie?

Siedziba PiS w Tarnowie
Autor: Adrian Teliszewski Dzisiaj (23 października) pod siedzibą PiS w Tarnowie odbędzie Strajk w Obronie Kobiet.

W wielu polskich miastach zaplanowano dzisiaj protesty przeciwko wczorajszemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że zapis ustawy zezwalający na aborcję w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia płodu jest niezgodny z konstytucją RP. Strajk odbędzie się również w Tarnowie. Uczestnicy mają się spotkać pod siedzibą biura zarządu okręgowego PiS.

Wczoraj (22 października) Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że zapis ustawy o planowaniu rodziny zezwalający na dokonywanie aborcji ze względu na trwałe i ciężkie uszkodzenie płodu (przesłanka eugeniczna) jest niezgodny z konstytucją RP. Wyrok został podjęty większością trzynastu głosów, przy dwóch zdaniach odrębnych, które zgłosili: Leon Kieres oraz Piotr Pszczółkowski.  

W całej Polsce są organizowane zgromadzenia, których celem jest wyrażenie sprzeciwu wobec wyroku TK. Dzisiaj (23 października) Strajk w Obronie Praw Kobiet odbędzie się również w Tarnowie. Organizatorzy zaplanowali, że uczestnicy protestu spotkają się pod siedzibą biura zarządu okręgowego PiS w Tarnowie, przy ulicy Rybnej 5. Zgromadzenie ma się rozpocząć o godz. 19.00.

Ginekolog, dr Maciej Jędrzejko: Kobiety będą umierać. Matki i ojcowie będą popełniać samobójstwa [Super Raport]