Tarnów: Straż Miejska ma dość zniesławiania i grozi HEJTEROM pozwami [AUDIO]

2019-10-29 12:42
Straż miejska
Autor: archiwum se.pl

Strażnicy miejscy z Tarnowa mają dość hejtu. Osoby, które dopuszczają się szkalowania funkcjonariuszy w Internecie, mogą liczyć się z reakcją w postaci pozwów! Pierwsza tego typu sprawa skończyła się w sierpniu bieżącego roku. Sąd przyznał wówczas rację strażnikom.

- Nie ma zgody na hejtowanie nas w Sieci. Obserwujemy nasilenie się tego zjawiska i nie pozostawimy tego bez reakcji - zapowiada Krzysztof Tomasik, szef tarnowskich strażników miejskich. Problem dotyczy najczęściej anonimowych komentarzy, które pojawiają się w Internecie, pod artykułami dotyczącymi pracy Straży. Poczucie anonimowości jest jednak złudne, o czym przekonał się jeden z tarnowian.

W sierpniu tego roku, Sąd Rejonowy w Tarnowie uznał winnym autora wpisu, określającego strażników mianem "nierobów". Internauta wyraził jednak skruchę i przeprosił za swoje zachowanie, dlatego postępowanie zostało warunkowo umorzone na okres jednego roku. Mimo to krytykant musiał wpłacić kwotę 500 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i pokryć koszty sądowe. 

O zniesławianiu strażników reporter RADIA ESKA Tomasz Piszczek rozmawia z Krzysztofem Tomasikiem, komendantem Straży Miejskiej w Tarnowie