Tarnów. Troje radnych przechodzi do ruchu Szymona Hołowni. Powstanie nowy klub w radzie miejskiej?

2021-04-19 11:20
Szymon Hołownia
Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS

Ruch Szymon Hołowni Polska 2050 buduje w Tarnowie swoje struktury. Podczas dzisiejszej (19 kwietnia) konferencji prasowej, przystąpienie do ruchu zapowiedziało troje radnych rady miejskiej w Tarnowie: Grażyna Barwacz, Piotr Górnikiewicz oraz Tomasz Żmuda. Cała trójka do rady miejskiej została wybrana z list lokalnego ugrupowania Nasze Miasto Tarnów. Zgodnie z zapowiedziami nowy klub w radzie miejskiej nie powstanie, a Nasze Miasto Tarnów w dalszym ciągu będzie reprezentowane przez pięcioro radnych.

Troje tarnowskich radnych przystąpiło do ruchu Szymona Hołowni

Podczas dzisiejszej (19 kwietnia) konferencji w Sali Lustrzanej, troje radnych rady miejskiej w Tarnowie zapowiedziało przystąpienie do ruchu Szymona Hołowni Polska 2050. W tym gronie są: Grażyna Barwacz, Piotr Górnikiewicz oraz Tomasz Żmuda. Cała trójka została wybrana z list lokalnego ugrupowania Nasze Miasto Tarnów i reprezentuje klub radnych o tej samej nazwie. Zgodnie z zapowiedziami w ugrupowaniu Nasze Miasto Tarnów nie dojdzie do rozłamu i nie powstanie nowy klub radnych, firmowany nazwiskiem Szymona Hołowni. Układ sił w tarnowskiej radzie miejskiej pozostanie więc niezmieniony. Nasze Miasto Tarnów w dalszym ciągu będzie dysponowało pięcioma głosami. Oprócz trójki radnych, która dzisiaj przystąpiła do ruchu Szymona Hołowni w klubie zasiadają również: przewodniczący rady miejskiej Jakub Kwaśny i Tadeusz Żak.

PRZECZYTAJ: Koronawirus, 19 kwietnia 2021. Duży spadek zakażeń w Małopolsce [Raport Ministerstwa Zdrowia z 19 kwietnia woj. małopolskie]

Grażyna Barwacz reprezentuje w radzie miejskiej okręg wyborczy nr 3, pełni funkcję przewodniczącej Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Tarnowie. Piotr Górnikiewicz został wybrany z okręgu wyborczego nr 4, jest przewodniczącym Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki. Tomasz Żmuda uzyskał mandat radnego po rezygnacji Tomasza Olszówki. Kandydował w okręgu wyborczym nr 1. W przeszłości był między innymi koszykarzem Unii Tarnów.  

ZOBACZ: Punkt szczepień w Tarnowie już gotowy, ale dalej nie działa. Brakuje szczepionek

Zwiastun dokumentu "Stan zagrożenia"