Tarnów. Z rady miasta na fotel prezesa spółki! "Koltar" ma nową szefową

2020-06-26 12:22

Należąca do Grupy Azoty spółka "Koltar" ma nową szefową. Konkurs na to stanowisko wygrała tarnowska radna PiS-u Angelika Świtalska, która pokonała sześciu innych kandydatów. Czy w związku z objęciem nowej posady Świtalska zrezygnuje z zasiadania w Sali Lustrzanej? Jej partyjny kolega Tadeusz Gancarz, gdy został wiceprezesem "Koltaru" dostał zakaz kandydowania w wyborach samorządowych.

Nową szefową zależnej od Grupy Azoty spółki "Koltar" została tarnowska radna PiS-u Angelika Świtalska. W wyborach samorządowych w 2018 startowała ona z okręgu nr 1 (Mościce, Chyszów, Strusina) i otrzymała 537 głosów. W radzie miasta zasiada w dwóch komisjach: zdrowia oraz rewizyjnej.

Nowa prezes została powołana przez wspólników spółki, po otrzymaniu rekomendacji rady nadzorczej, która przeprowadziła postępowanie konkursowe. Wzięło w nim udział siedem osób. Swoje miejsca w zarządzie "Koltaru" utrzymali wiceprezesi: Tadeusz Gancarz, Andrzej Rusek oraz Piotr Toczek. 

Nowa prezes zarządu Grupy Azoty Koltar jest absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyła też studia podyplomowe w zakresie zarządzania nieruchomościami na AGH w Krakowie i Executive MBA w Collegium Humanum – Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie. Pełniła funkcje zarządcze w kilku podmiotach prawa handlowego.

Czy po objęciu stanowiska prezesa "Koltaru" Angelika Świtalska zrezygnuje z zasiadania w radzie miejskiej? Jak do tej pory sama zainteresowana nie wypowiedziała się w tej kwestii. Wiceprezesem "Koltaru" jest były radny PiS-u Tadeusz Gancarz, który w związku z pełnieniem tej funkcji dostał od partii zakaz kandydowania w minionym wyborach samorządowych.

Łączenia wysokopłatnych posad w spółkach skarbu państwa z mandatami samorządowymi zakazał w 2018 roku prezes PiS-u Jarosław Kaczyński.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

Autobus spadł z wiaduktu! Dramatyczna relacja świadka.

PRZECZYTAJ TAKŻE: