Tarnowianin WINNY ZABÓJSTWA żony i córki. "Decyzję sądu przyjął bez żadnych emocji"

2020-12-18 10:08

Marcin Z. został uznany przez sąd w Winchester winnym zabójstwa swojej żony Anety oraz córki Nikolety. Do zbrodni doszło 1 czerwca w Salisbury, gdy mężczyzna przy pomocy noża zadał obu kobietom śmiertelne obrażenia. Dzisiaj (18 grudnia) sąd podejmie decyzję w sprawie wymiaru kary dla skazanego. Według angielskich mediów Marcin Z. na sali sądowej nie okazywał żadnych emocji. Cała rodzina wyemigrowała do Wielkiej Brytanii z Tarnowa.

Marcin Z. uznany winnym zabójstwa

Jak donosi angielska gazeta Daily Mail, Marcin Z. został uznany przez sąd w Winchester winnym zabójstwa żony Anety (40 l.) i córki Nikolety (18 l.). Dzisiaj (18 grudnia) zostanie podjęta decyzja dotycząca wymiaru kary dla skazanego. Grozi mu nawet dożywocie. Do zbrodni doszło 1 czerwca, gdy w Dzień Dziecka Marcin Z. przyszedł odwiedzić swoje dzieci, z którymi nie mieszkał na co dzień. Wówczas za pomocą noża zadał śmiertelne obrażenia swojej żonie i najstarszej córce. Świadkami tragedii był dwie pozostałe córki pary. Motywem zbrodni miała być zazdrość o żonę, która związała się z innym mężczyzną. Cała rodzina wyemigrowała do Wielkiej Brytanii z Tarnowa. Według relacji angielskich mediów, skazany na sali sądowej nie okazywał żadnych emocji.

ZOBACZ: Zabili z chorej miłości. Uczucia pchnęły ich do największej zbrodni [GALERIA]

Zamordowane kobiety w lipcu zostały pochowane na cmentarzu w Tarnowie-Mościcach. Aby do tego doszło, w internecie powstała zbiórka pieniędzy przeznaczonych na sprowadzenie ciał Anety i Nikolety do Polski. W ten sposób udało się zgromadzić ponad 16 tysięcy funtów.

Czytaj też: Nowy Sącz. Ksiądz molestował 15-letniego ministranta? Ruch prokuratury

Agusia nie przytuli już mamusi. Nad grobem pożegnała zamordowaną Martę z Pabianic