To koniec restauracji Stara Łaźnia! Magda Gessler przeprowadziła tam jedną z najsłynniejszych rewolucji

i

Autor: Lisnexo/ CC-BY-SA-4.0/wikipedia Restauracja Stara Łaźnia mieściła się w budynku dawnej mykwy żydowskiej w Tarnowie i serwowała potrawy żydowskiej kuchni.

Znana restauracja znika z mapy Tarnowa

To koniec restauracji Stara Łaźnia! Magda Gessler przeprowadziła tam jedną z najsłynniejszych rewolucji

2022-09-17 18:14

To przykra informacja nie tylko dla smakoszy i miłośników kuchni żydowskiej. Właściciele restauracji Stara Łaźnia w Tarnowie podjęli decyzję o zamknięciu lokalu. Wśród powodów wymienili między innymi skutki pandemii oraz wysokie ceny energii. Lokal stał się bardzo znany po rewolucji, którą 5 lat temu przeprowadziła w nim Magda Gessler. - Bardzo niszowy i nieoczywisty projekt związany z kuchnią żydowską po prostu nie ma sensu - napisali na FB właściciele Starej Łaźni.

Zamknięcie restauracji Stara Łaźna w Tarnowie. Właściciele podali powody

To koniec restauracji Stara Łaźnia w Tarnowie. Lokal serwujący potrawy kuchni żydowskiej i mieszczący się w budynku pełniącym niegdyś funkcję mykwy żydowskiej, stał się bardzo znany po wizycie Magdy Gessler, która dokonała w nim kuchennych rewolucji. Słynna restauratorka 5 lat temu zupełnie odmieniła podejście właścicieli Starej Łaźni do gastronomii, a dzięki jej pomocy restauracja stała się obowiązkowym punktem wizyt miłośników kuchni żydowskiej. Wcześniej kojarzyła się głównie z lokalem rozrywkowym, co Magda Gessler uznała wręcz za profanację zabytkowego budynku, zbudowanego w XIX wieku w stylu mauretańskim. Za karę i na polecenie Gessler, właściciel Starej Łaźni musiał... wykonać taniec na rurze

Właściciele Starej Łaźni poinformowali o zamknięciu restauracji za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jako powody decyzji wskazali pandemię, wysokie ceny energii oraz "nastroje społeczne", związane najpewniej z panującą drożyzną. Ostatnim dniem funkcjonowania Starej Łaźni będzie niedziela, 18 września. Równocześnie właściciele restauracji postanowili otworzyć nowy lokal, tym razem specjalizujący się w kuchni japońskiej. Restauracja o nazwie Yayoi Ramen będzie funkcjonowała w Mościcach

PRZECZYTAJ: Zapłacą dwa razy więcej za samo trzaśnięcie drzwiami. Kolosalna podwyżka opłat taksówkarskich

Dziękujemy wszystkim, którzy przez ostatnie 5 lat gościli w naszej restauracji. Przyjmowanie Was w naszym domu było dla nas czymś wyjątkowym. Przyszedł czas, gdy projekt Starej Łaźni dobiegł końca. Nie była to łatwa decyzja, ale jedyna słuszna, możliwa. O przyczynach nie ma się co rozpisywać - pandemia, obecne ceny energii, nastroje społeczne. To wszystko powoduje, że bardzo niszowy i nieoczywisty projekt związany z kuchnią żydowską po prostu nie ma sensu - napisali na FB właściciele restauracji Stara Łaźnia.

Małpiarnia w mieszkaniu w Bytomiu. 46-latka twierdzi, że legalna
Sonda
Magda Gessler bardziej pomaga czy szkodzi restauracjom?