TOSiR ogłosił koniec zimy i... zamyka lodowisko

2020-02-26 13:08 Adrian Teliszewski
TOSiR ogłosił koniec zimy i... zamyka lodowisko
Autor: annca/cc0/pixabay To już ostatnie dni, by w tym sezonie pojeździć na łyżwach przy ulicy Wojska Polskiego

To już ostatnie dni, podczas których miłośnicy jazdy na łyżwach z Tarnowa i okolic będą mogli skorzystać ze sztucznego lodowiska przy ulicy Wojska Polskiego. TOSiR zapowiedział, że ze względu na koniec sezonu zimowego obiekt zostanie zamknięty 2 marca. Nie bez znaczenia są wysokie koszty mrożenia tafli lodu w czasie wyjątkowo ciepłej zimy.

Tradycyjnie przyjmuje się, że w Polsce początkiem wiosny jest dopiero dzień 21 marca. To wtedy topi się Marzannę, symbolizującą odchodzącą zimę. Niemniej Tarnów jest polskim biegunem ciepła, stąd pewnie decyzja TOSiR-u, żeby koniec zimy ogłosić znacznie szybciej. Zwłaszcza, że w tym sezonie właściwie w ogóle jej nie było. 

W związku z prognozami pogody, które nie zapowiadają nadejścia siarczystych mrozów TOSiR zdecydował, że sztuczne lodowisko przy ulicy Wojska Polskiego będzie czynne jeszcze tylko do niedzieli, 1 marca włącznie.

Obiekt przy panujących dodatnich temperaturach, utrzymujących się również po zmroku generuje wysokie koszty związane z mrożeniem tafli lodu. 

Miłośnicy jazdy na łyżwach mają więc jeszcze tylko kilka dni, żeby skorzystać z obiektu przy ulicy Wojska Polskiego. Jest on czynny codziennie (do niedzieli 1 marca włącznie) w godz. 10.00 - 21.00. 

Koszt wstępu na sztuczne lodowiska to: 8 złotych od tercji w przypadku biletu normalnego i 5,5 złotego od tercji w przypadku biletu ulgowego.

Na zniżkę mogą liczyć posiadacze Tarnowskiej Karty Miejskiej Premium, Karty Tarnowskiego Seniora oraz Karty Tarnowskiej Rodzinie. Wstęp bezpłatny obowiązuje w przypadku dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Góralskie ostatki w Radziechowach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.