W centrum Tarnowa próbował ukraść dwa samochody. Wpadł przez jeden błąd

2021-12-08 7:59
W centrum Tarnowa próbował ukraść dwa samochody. Wpadł przez jeden błąd
Autor: TheDigitalWay/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Zatrzymaniem przez policję zakończyła się próba kradzieży dwóch samochodów w centrum Tarnowa, za którą stał 25-letni Mołdawianin. Mężczyzna popełnił jeden błąd. Do upatrzonego fiata ducato postanowił się włamać po wcześniejszym wybiciu szyby w pojeździe, ale zrobił to tak głośno, że zwrócił uwagę okolicznych mieszkańców.

Udaremniona próba kradzieży w centrum Tarnowa. Włamywacz popełnił błąd

Błąd włamywacza pozwolił na udaremnienie kradzieży dwóch samochodów zaparkowanych w centrum Tarnowa. Nieuczciwy, 25-letni obywatel Mołdawii upatrzył sobie pojazdy znajdujące się w pobliżu amfiteatru przy ulicy Kopernika. Najpierw na cel wziął sobie toyotę. W japońskim samochodzie próbował wybić szybę, ale ta sztuka mu się nie udała, dlatego "przerzucił się" na fiata ducato. Tym razem szyba uległa pod naporem ciosów mężczyzny. Problem w tym, że przy okazji rozsypała się ona w drobny mak, a huk spowodowany pęknięciem szyby zaalarmował okolicznych mieszkańców, którzy wybiegli na zewnątrz i uniemożliwili ucieczkę 25-latkowi. Złodziej po rozbiciu szyby wszedł już do samochodu i usiłował go uruchomić. Na miejsce została również wezwana policja.

PRZECZYTAJ: Nie żyje asp. sztab. Marek Krawczyk. Policjant przegrał walkę z chorobą

Nietrzeźwy, jak się okazało obcokrajowiec został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Po nocy spędzonej w odosobnieniu, policjanci przedstawili mu zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodów, za które grozi kara pozbawienia wolności od roku do dziesięciu lat.

ZOBACZ: Potworny wypadek w Tęgoborzu. Nie żyje 30-letni mężczyzna

Sonda
Czy kary za kradzież powinny być zaostrzone?
Strzały w Woli Cyrusowej! Nie żyje biznesmen, jego żona ranna