W Nowym Sączu otwierają lokal mimo lockdownu! Przedsiębiorcy zaczynają strajk

W Nowym Sączu otwierają lokal mimo lockdownu! Przedsiębiorcy zaczynają strajk
Autor: Engin_Akyurt/cc0/pixabay Drink bar i kręgielnia Infinity w Nowym Sączu dołączyła do akcji #otwieraMY.

Jeden z nowosądeckich lokali dołączył do ogólnopolskiej akcji #otwieraMY i od 22 stycznia zamierza wrócić do normalnego działania. W ten sposób przedsiębiorcy rozpoczynają strajk przeciwko lockdownowi wprowadzonemu ze względu na epidemię koronawirusa. Organizatorzy informują w mediach społecznościowych, że jest to "oddolna inicjatywa Polaków, będąca odpowiedzią na kryzys wywołany przez polityków - wirusa o wiele bardziej groźnego i zabójczego niż SARS-Cov-2".

Strajk przedsiębiorców. Akcja #otwieraMY

Przedsiębiorcy mają dość wprowadzonego ze względu na epidemię koronawirusa lockdownu i zamierzają wznowić działalność swoich biznesów. W sieci powstała akcja #otwieraMY, a kolejni przedstawiciele branży gastronomicznej oraz rozrywkowej otwarcie deklarują, że nie będą się dłużej stosować do zakazu prowadzenia działalności. Jak tłumaczą organizatorzy jest to "oddolna inicjatywa Polaków, będąca odpowiedzią na kryzys wywołany przez polityków - wirusa o wiele bardziej groźnego i zabójczego niż SARS-Cov-2". Powołują się również na wyrok Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego w Opolu, który uchylił karę nałożoną przez sanepid na fryzjera z Prudnika przyjmującego klientów mimo wiosennego lockdownu. Do akcji dołączył lokal rozrywkowy z Nowego Sącza. 

ZOBACZ: Florynka: PIĘKNA JUSTYNA zabiła się bo NIE RADZIŁA SOBIE w szkole? Jej liceum jest znane z tego, że trzyma wysoki poziom

Chodzi o drink bar i kręgielnię Infinity, przy ulicy Zdrojowej 2. Właściciele lokalu zadeklarowali, że będzie on otwarty od piątku, 22 stycznia. Zgodnie z zapowiedziami w lokalu mają obowiązywać wytyczne sanepidu, a przed wejściem należy obowiązkowo zdezynfekować dłonie. Należy się również liczyć z limitem osób, które równocześnie mogą przebywać w wewnątrz obiektu.

PRZECZYTAJ: Mszana Dolna. Wielkie rozczarowanie! Policjanci dostali stary samochód zamiast nowego

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Super Raport 13.01 (Goście: Władysław Kosiniak-Kamysz - prezes PSL oraz Marek Zuber - ekonomista)