Wrócą mrozy i opady śniegu w Tarnowie. Nadchodzi ZAŁAMANIE POGODY

W Tarnowie wrócą mrozy i opady śniegu. Nadchodzi ZAŁAMANIE POGODY
Autor: GeorgiaLens/cc0/pixabay Od piątku, 5 marca do Tarnowa wróci zimowa pogoda.

Wiosenna pogoda w Tarnowie ustąpi wkrótce miejsca fali gwałtownego ochłodzenia. W nocy możemy się spodziewać mrozów sięgających nawet minus sześciu stopni Celsjusza. Z kolei w dzień słupki rtęci w termometrach ledwie przekroczą zero stopni Celsjusza. Powrócą również opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na szczęście załamanie pogody potrwa tylko przez kilka dni.

Załamanie pogody w Tarnowie

Czwartek, 4 marca będzie ostatnim z serii wiosennych dni w Tarnowie. Według portalu pogodowego Accu Weather, od piątku, 5 marca nastąpi kilkudniowe załamanie pogody. Pod górę św. Marcina wrócą mrozy i opady śniegu. W piątek termometry wskażą zaledwie trzy stopnie Celsjusza, co oznacza spadek o dziesięć stopni. Jeszcze zimniej będzie po zmroku. W nocy z piątku na sobotę (5/6 marca) możemy się spodziewać pięciu kresek poniżej zera. Dodatkowo uczucie zimna będą potęgować opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Na szczęście mają one potrwać tylko przez jeden dzień.

PRZECZYTAJ: QUIZ. Wiedziałeś, że istnieją takie kolory? Mężczyźni NIE ZDOBĘDĄ nawet połowy punktów!

W sobotę (6 marca) i niedzielę (7 marca) będzie słonecznie, ale w dalszym ciągu zimno. Termometry wskażą odpowiednio dwa i pięć stopni Celsjusza, natomiast w nocy będą oscylować na poziomie minus 5-6 stopni Celsjusza. Ostatnim akordem załamania pogody ma być poniedziałek, 8 marca. W Dzień Kobiet pogoda nie będzie się znacząco różniła od tej weekendowej. W kolejnych dniach możemy się już spodziewać ocieplenia i powrotu do dwucyfrowych temperatur.

ZOBACZ: Koronawirus. Trzecia fala pandemii dotarła do Tarnowa. OLBRZYMIA liczba zakażonych [RAPORT 03.03.21]

Toruński lokal nie chce obsługiwać policjantów i ich rodzin