W trakcie domowej awantury 22-latek uderzył ojca. Gehenna trwała przez wiele lat

2022-01-27 8:04
W trakcie domowej awantury 22-latek uderzył ojca. Gehenna trwała przez wiele lat
Autor: Annabel_P/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Zatrzymanie 22-letniego mężczyzny z Sądecczyzny zakończyło kilkuletnią gehennę jego rodziców, którzy w trakcie domowych awantur padali ofiarami agresji ze strony syna. Podczas ostatniego z takich incydentów młody agresor uderzył własnego ojca oraz używał gróźb karalnych wobec obojga rodziców. 22-latek został aresztowany na trzy miesiące, a za znęcanie się nad rodziną grozi mu do 5 lat więzienia.

W trakcie domowej awantury 22-latek uderzył ojca. Gehenna trwała przez wiele lat

Kilka dni temu policjanci z sądeckiej komendy interweniowali w jednym z domów znajdujących się na terenie powiatu nowosądeckiego z powodu domowej awantury. Jej sprawcą był 22-letni mężczyzna, który w trakcie scysji groził rodzicom i uderzył własnego ojca. Agresor został zatrzymany przez mundurowych, a wkrótce okazało się, że już wcześniej dopuszczał się podobnych przestępstw. Gehenna rodziny trwała od 2018 roku. W tym czasie 22-latek bez powodu wszczynał awantury, ubliżał i groził rodzicom, popychał ich, zakłócał im nocny odpoczynek oraz demolował dom.

PRZECZYTAJ: Tarnów. Kuriozalna pomyłka uratowała seniorkę. Oddała pieniądze przypadkowemu mężczyźnie

Zgodnie z decyzją sądu młody mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące, a za znęcanie się na bliskimi grozi mu kara do pięciu lat więzienia. Osoby dotknięte przemocą domową mogą skontaktować się z funkcjonariuszami na różne sposoby: dzwoniąc na numer alarmowy 112 w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, korzystając z aplikacji mobilnej „Alarm 112”, aplikacji „Moja Komenda” lub platformy „Policja e-usługi”. Osoby chcące uzyskać fachową poradę mogą skorzystać z Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 09:30-15:30) obsługiwanego przez policjantów z Biura Prewencji KGP lub zadzwonić na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (tel. 800 120 002).

ZOBACZ: Szynwałd. 19-latka straciła panowanie nad samochodem. Wylądowała w Wątoku

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad bliskimi powinny być wyższe?
Tu zginęła 17-letnia Emilia