Wjechał wprost pod pociąg i odbił się od lokomotywy! Nagłe hamowanie zapobiegło tragedii

i

Autor: PSP Nowy Sącz Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Kierowca samochodu był w stanie o własnych siłach opuścić pojazd.

Wjechał wprost pod pociąg i odbił się od lokomotywy! Nagłe hamowanie zapobiegło tragedii [ZDJĘCIA]

2022-05-16 10:35

Dużo szczęścia miał kierowca osobowego audi, który na przejeździe kolejowym doprowadził do zderzenia z pociągiem. Maszynista w porę zareagował na niebezpieczeństwo i zaczął gwałtownie hamować, radykalnie zmniejszając prędkość poruszającego się po torach pojazdu. Do kraksy doszło i tak, jednak żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł poważnych obrażeń.

Wjechał wprost pod pociąg i odbił się od lokomotywy! Nagłe hamowanie zapobiegło tragedii

Kolejne groźne zdarzenie na przejeździe kolejowym na Sądecczyźnie. Kilka dni temu w Chomranicach, 43-letnia kobieta doprowadziła do kraksy z drezyną, a wczoraj (15 maja) w Barcicach (powiat nowosądeckikierowca osobowego audi wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg PKP Intercity. Na szczęście maszynista błyskawicznie zareagował na niebezpieczeństwo i zaczął gwałtownie hamować. Nie zapobiegło to kraksie, jednak spowodowało, że lokomotywa uderzyła w samochód ze zdecydowanie mniejszą prędkością. Działanie maszynisty mogło uratować życie kierowcy osobówki!

Mężczyzna prowadzący audi nie odniósł poważnych obrażeń i był w stanie o własnych siłach opuścić pojazd. Nic nie stało się również osobom podróżującym pociągiem (w wagonach znajdowało się łącznie 180 podróżnych). Uszkodzone zostały natomiast oba pojazdy, a w wyniku kraksy ruch na torach był zablokowany. Przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było  zbagatelizowanie przez kierowcę osobówki sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ostrzegających o nadjeżdżającym pociągu. Okoliczności groźnego incydentu wyjaśnia sądecka policjaPoniżej zdjęcia z miejsca zdarzenia. 

PRZECZYTAJ: Młody motocyklista zderzył się z osobówką. Dramat pod Nowym Sączem [ZDJĘCIA]

ZOBACZ: Zlekceważyła czerwone światło i zderzyła się z drezyną. Szokujące zachowanie 43-latki

Sonda
Czy kierowcy w Polsce jeżdżą bezpiecznie?
Mała Amal odwiedziła Kraków