WPADLI fałszywi policjanci! Ukradli kobiecie ponad 100 tysięcy złotych! Kim są?

2020-02-28 12:00
WPADLI fałszywi policjanci! Ukradli kobiecie ponad 100 tysięcy złotych!
Autor: ID 4711018/cc0/pixabay Poszukiwania fałszywych policjantów trwały od kilku miesięcy

Po kilkumiesięcznych poszukiwaniach udało się zatrzymać i postawić zarzuty dwóm mężczyznom, którzy udając policjantów ukradli mieszkance powiatu brzeskiego ponad 100 tysięcy złotych. Sprawcy wpadli na terenie województwa opolskiego, gdzie mieszkają. Prawdziwi mundurowi nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

W połowie października zeszłego roku mieszkanka powiatu brzeskiego padła ofiarą przestępstwa dokonanego metodą "na policjanta". 61-letnia kobieta po otrzymaniu telefonu od rzekomego funkcjonariusza, który poinformował ją, że w okolicy grasuje szajka internetowych oszustów czyhających na jej oszczędności, zdecydowała się przelać zgromadzone pieniądze na nowoutworzone konto w banku i przekazać oszustowi dane logujące do tego rachunku. 

Oczywiście środki finansowe szybko zaczęły znikać z nowego konta, choć policji udało się zablokować jeden z przelewów wykonywanych przez przestępców na kwotę 40 tysięcy złotych.

Od października trwały poszukiwana sprawców kradzieży. Praca tarnowskich funkcjonariuszy zajmujących się przestępczością gospodarczą przyniosła w końcu efekty i na terenie Opolszczyzny udało się namierzyć oraz zatrzymać dwóch mieszkańców tego województwa.

Mężczyznom w wieku 42 i 56 lat postawiono już zarzuty, a sąd objął ich dozorem policyjnym, zakazem opuszczania kraju, a także nakazał im wpłacenie poręczenia majątkowego. 

Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie. Zabezpieczyli również mienie jednego z mężczyzn na poczet obowiązku naprawienia wyrządzonych szkód.

Trwają poszukiwania Karola Olkowskiego z Torunia. Tak był ubrany w dniu zagnięcia!