Wyniósł z kościoła ofiary dla ubogich. Nie wiedział, że wszystko się nagrywa

i

Autor: Małopolska Policja 49-latkowi grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Bezczelna kradzież

Wyniósł z kościoła ofiary dla ubogich. Nie wiedział, że wszystko się nagrywa

2023-08-16 11:08

W jednym z nowosądeckich kościołów doszło do bezczelnej kradzieży. 49-letni mężczyzna przywłaszczył sobie datki wiernych przeznaczone na wsparcie ubogich i misje. Jego łupem padło 1500 złotych. Włamywacz popełnił jednak błąd, bo nie wiedział, że jest nagrywany przez kamery monitoringu. Dzięki zapisowi wideo policja z łatwością ustaliła tożsamość sprawcy.

Złodziej okradł kościół w Nowym Sączu. Wyniósł datki przeznaczone dla ubogich 

Jeden z kościołów w Nowym Sączu został okradziony przez 49-letniego mężczyznę. Sprawca wyłamał drzwiczki od skarbony przeznaczonej na datki wiernych i przywłaszczył sobie 1500 złotych. Pieniądze miały służyć ubogim oraz finansować prowadzenie misji. Przestępca nie wiedział, że jego karygodny czyn został nagrany. Policjanci zabezpieczyli zapis kamer monitoringu, dzięki któremu tożsamość podejrzanego szybko została ustalona. Mężczyzna kilka dni po dokonaniu "skoku" został zaskoczony wizytą mundurowych.

Jaka kara grozi włamywaczowi?

Włamywacz został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Nowego Sącza i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Po nocy w policyjnej celi na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 49-letni sądeczanin usłyszał od policjantów zarzut kradzieży z włamaniem. Zgodnie z art. 279 k.k. za to przestępstwo może mu grozić nawet do 10 lat więzienia. W tej sprawie policjanci prowadzą dalsze czynności mające na celu odzyskanie utraconych pieniędzy.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
18-letnia Wiktoria uduszona i zawinięta w folię. Brutalne morderstwo na Śląsku