Zaskakujący transfer Jaskółek! Żużlowcy mają nowego seniora

2019-11-07 8:35 Adrian Teliszewski
Michał Gruchalski
Autor: Unia Tarnów ŻSSA

Do składu Unii Tarnów dołączył Michał Gruchalski. Zawodnik występował dotychczas w barwach częstochowskich "Lwów", teraz postanowił kontynuować karierę na zapleczu Ekstraligi. Nowy nabytek "Jaskółek" wzmocni formację seniorską, będzie to dla nie go pierwszy sezon po ukończeniu wieku młodzieżowca.

Wychowanek Włókniarza Częstochowa w poprzednim sezonie uzyskał średnią biegową na poziomie 1,283 pkt. Ze swoją drużyną stanął na najniższym stopniu podium Drużynowych Mistrzostw Polski. Startował wtedy jako junior, teraz będzie musiał sobie poradzić w gronie seniorów. Jak sam stwierdził w rozmowie umieszczonej na stronie internetowej klubu, o wyborze tarnowskiej oferty zdecydowała możliwość rozwoju, jaką daje ściganie w ekipie z ulicy Zbylitowskiej.    

Jaskółki poprzedni sezon zakończyły na czwartym miejscu w I lidze. Podczas kolejnego roku zmagań ich skład pozostał praktycznie niezmieniony. Umowy przedłużyli: Dawid Rempała, Mateusz Cierniak, Ernest Koza, Artur Mroczka, Daniel Kaczmarek i Peter Ljung. Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami do Torunia przeniósł się natomiast Wiktor Kułakow. Menadżerem 3-krotnego Drużynowego Mistrza Polski pozostaje w dalszym ciągu Tomasz Proszowski.