29-letni ksiądz zginął w tragicznym wypadku. Znamy datę i miejsce pogrzebu

2019-12-05 13:47 Adrian Teliszewski
Dramatyczny wypadek w Małopolsce. W zderzeniu zginął młody ksiądz
Autor: Parafia Ducha Świętego w Żabnie / Facebooku

Ksiądz Piotr Pławecki, który zginął w poniedziałek (2 grudnia) w wypadku samochodowym zostanie pochowany na terenie rodzinnej parafii w Chomranicach. Tragiczne w skutkach zdarzenie spotkało kapłana właśnie na drodze prowadzącej w tamte strony. 29-latek jechał spotkać się z bliskimi.

W poniedziałek, 2 grudnia volkswagen prowadzony przez młodego księdza zderzył się czołowo z ciężarówką. Kapłan poniósł śmierć na miejscu. O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Prokuratura wyjaśnia przyczyny tego wypadku drogowego. W piątek, 6 grudnia w Krakowie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok ofiary tragicznego zdarzenia.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę, 7 grudnia w kościele parafialnym w Chomranicach o godzinie 11.00. Następnie ciało zmarłego kapłana spocznie na miejscowym cmentarzu. Dzień wcześniej o godz. 14.00 w parafii pw. Narodzenia Jana Chrzciciela w Brzeźnicy, zaplanowana jest Msza św. za zmarłego kapłana.

Ks. Piotr Pławecki urodził się 11 lutego 1990 roku w Nowym Sączu, jako syn Edwarda i Krystyny z domu Poręba. Egzamin dojrzałości złożył w 2010 roku w Marcinkowicach. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w dniu 26 maja 2018 roku, w Tarnowie.

Na swoją pierwszą parafię został skierowany do poddębickiej Brzeźnicy. Niestety posługę wikariusza pełnił tam tylko przez rok. Podczas studiów w seminarium wyjechał na staż misyjny w Kazachstanie, był również zaangażowany w Dzieło Duchowej Adopcji Kleryków.