Tory

i

Autor: Shutterstock Tory

Łzy same płyną do oczu

14-letnia Ola spędzała ferie u dziadka. Nie wróci już do domu. Zginęła pod kołami pociągu

2023-02-11 5:00

Ola miała dopiero 14 lat. W niewielkiej wsi pod Inowrocławiem była na feriach u dziadka. Do domu już nie wróciła. W zimny dzień rzuciła się pod pociąg. Śledczy nie mają wątpliwości, że dziewczyna targnęła się na własne życie.

Wracamy do wstrząsającej tragedii, która miała miejsce w Wierzchosławicach (woj. kujawsko-pomorskie, powiat inowrocławski). - Ta śmierć to wielki dramat. Nie ma jednak żadnych wątpliwości. Ta dziewczyna sama odebrała sobie życie - mówi nam jeden ze śledczych z Inowrocławia. Reporter rozmawiał z policjantem, zaangażowanym w wyjaśnianie sprawy koszmaru, który rozegrał się na torach.

Wierzchosławice. 14-letnia Ola nie żyje. Śledztwo w toku

Wierzchosławice to niewielka wieś na trasie Toruń - Poznań. Zimowe ferie u swojego dziadka spędzała tam Ola. 14-letnia dziewczyna na co dzień mieszkała w dużym mieście z mamą i ojczymem. Była taka młodziutka, miała swoje marzenia i plany na przyszłość. Wszystko to runęło jak domek z kart. W tę feralną środę, 8 lutego, siarczysty mróz szczypał w policzki i skuwał wodę. Około godziny 16 było jeszcze jasno, choć mamy środek zimy. Przez Wierzchosławice prowadzi linia kolejowa. Jechał tamtędy pociąg relacji Toruń - Mogilno. Jego maszynista widział, jak dziewczyna rzuca się pod lokomotywę. Nie mógł nic zrobić, na reakcję było zdecydowanie za późno. Dziewczyna zginęła na miejscu. Prokuratura w Inowrocławiu prowadzi sprawę tego wypadku.

Śledczy, z którym rozmawiał nasz reporter cały drżał, gdy opowiadał o przebiegu śledztwa. Zbadane zostaną wszystkie okoliczności tej rodzinnej tragedii. Pogrążonej w smutku rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia. Imię ofiary zostało zmienione przez redakcję.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  •     Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  •     Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  •     Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  •     pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy Polacy mają dostateczną wiedzę na temat depresji?
Anna Wyszkoni u Jaruzelskiej o walce z NOWOTWOREM i DEPRESJĄ