2-letnie bliźniaki siedziały na parapecie. Ich matka spała pijana

i

Autor: Shutterstock 2-letnie bliźniaki siedziały na parapecie. Ich matka spała pijana

Szok!

2-letnie bliźniaki siedziały na parapecie. Matka spała pijana

2023-01-03 14:09

Na trzecim piętrze, na zewnętrznym parapecie siedzieli dwaj 2-letni chłopcy. Na szczęście ktoś zadzwonił na policję. Stróże prawa zrobili to, co do nich należy. By nie doszło do tragedii, musieli wyważyć drzwi. Policjanci uratowali dzieci, bo matka spała pijana. Kobieta usłyszała zarzut i musi liczyć się nawet z długim pobytem w więzieniu.

W Nowy Rok (1 stycznia 2022 r.), przed godz. 8.00 dyżurny włocławskiej policji odebrał niepokojące zgłoszenie. Wynikało z niego, że na parapecie na trzecim piętrze budynku wielorodzinnego siedzi małe dziecko. Obok niego, przy otwartym oknie, miało przebywać drugie. Ponieważ istniało realnie zagrożenie zdrowia i życia dzieci, dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce dwie załogi policjantów Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego w składzie sierż. Kamil Chyba i st. post. Robert Mechuła oraz sierż. Mateusz Szałczyński i st. post. Adrian Myzia.

Groza we Włocławku. Policjanci uratowali 2-latków

Przed budynkiem stała grupa osób, która z niepokojem obserwowała maluchy. Świadkowie byli gotowi je złapać, w razie niekontrolowanego upadku z wysokości. Widząc jak niebezpieczna jest sytuacja, mundurowi z Włocławka czym prędzej udali się do wskazanego mieszkania. Ponieważ nikt nie reagował na nawoływania i pukania do drzwi, musieli je wywarzyć, aby dostać się do środka i ratować dzieci. W środku dostrzegli otwarte okno kuchenne i siedzących na parapecie zewnętrznym dwóch małych chłopców.

Funkcjonariusz, który jako pierwszy dobiegł do okna szybko chwycił jedno z dzieci i przekazał je asystującemu tuż obok koledze z drugiego patrolu. Po chwili bezpiecznie ściągnął z parapetu również drugiego 2-latka, który już zaczynał się zsuwać i dosłownie sekundy zadecydowały o tym, że nie doszło do tragedii.

- W innym pomieszczeniu policjanci zastali 22-letnią mamę bliźniaków. Kobieta spała i nie miała świadomości w jakim niebezpieczeństwie znajdowały się jej dzieci. Kontrola trzeźwości wykazała w organizmie włocławianki blisko 1,5 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do komendy. Funkcjonariusze przekazali dzieci pod opiekę członka rodziny i powiadomili o zdarzeniu sąd rodzinny - informuje nas nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek z KMP we Włocławku.

Włocławek: Pijana matka z zarzutami

W poniedziałek (2 stycznia 2022 r.), policjanci doprowadzili 22-latkę do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut dotyczący narażenia małoletnich na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub utraty życia. - Za przestępstwo to może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją prokuratora kobieta trafiła pod policyjny dozór i odtąd musi stawiać się w komendzie trzy razy w tygodniu - podsumowuje policjantka z Włocławka.

Pod tekstem zamieszczamy zdjęcie policjantów, którzy zapobiegli tragedii. Od lewej stoją: st. post. Robert Mechuła, sierż. Kamil Chyba, sierż. Mateusz Szałczyński, st. post. Adrian Myzia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Policjanci z Włocławka zapobiegli tragedii

i

Autor: KMP we Włocławku Policjanci z Włocławka zapobiegli tragedii
Sonda
Widzisz, że dzieckiem opiekuje się pijany rodzic. Co robisz?
Pijana góralka zabiła swojego konkubenta nożem, bo chciał by zrobiła mu kanapkę.