33-latek z Torunia zrobił to w sklepie. Usłyszał 12 zarzutów

2021-11-24 14:25
Policjanci z Torunia, radiowóz
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Toruń. Policja dopadła wandala. 12 zarzutów / Zdjęcie ilustracyjne

Toruń. W ręce kryminalnych trafił 33-letni mieszkaniec tego miasta, któremu stróże prawa udowodnili demolowanie aut. Sprawca wpadł po tym, jak wyładował swoją agresję na terenie jednego ze sklepów. Grozi mu długa odsiadka.

Toruń. Kryminalni dopadli 33-latka. 12 zarzutów

Biuro prasowe KMP w Toruniu poinformowało o udanym zakończeniu sprawy 33-letniego mężczyzny. W miniony piątek (19.11.2021) policjanci otrzymali zgłoszenie, że do jednego ze sklepów przy ul. Jeśmanowicza wszedł mężczyzna, który podejrzanie się zachowywał. To zwróciło uwagę personelu, dlatego zaczęli go obserwować. - Ten, widząc co się dzieje wyszedł, by po chwili wrócić z elementami muszli klozetowej i umyślnie obrzucać nimi szklaną witrynę, po czym uciekł. Pokrzywdzony właściciel sklepu wycenił straty na 30 tysięcy złotych - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Czytaj też: Ciało Mariusza znaleźli na uboczu. "Miał dla kogo żyć". Poruszenie po śmierci kucharza z Torunia

Policjantka z Torunia podaje w komunikacie, że skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili rysopis sprawcy i okoliczności całego zajścia. Na podstawie zgromadzonych informacji, w minioną niedzielę (21.11.21) kryminalni wytypowali i zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Sprawcą okazał się 33-latek bez stałego adresu zamieszkania. 

- Policjanci udowodnili mu dodatkowo, że to on stoi za zniszczeniem pojazdów, do których doszło w nocy 15 września na ul. Świętopełka oraz 1 listopada na ul. Batorego i Brejskiego w Toruniu. Wandal połamał i pourywał w pojazdach lampy, a także lusterka, wgniótł lub porysował karoserię na dachu oraz na klapie bagażnika, a także powybijał tylne, przednie i boczne szyby pojazdów. W sumie zniszczył on 11 aut, a straty jakie spowodował pokrzywdzeni właściciele oszacowali na kwoty od kilku do kilkunastu złotych.Policjanci udowodnili i zarzucili zatrzymanemu łącznie 12 czynów - wyjaśnia policjantka z Torunia.

23 listopada, decyzją sądu, mężczyzna trafił na najbliższe trzy miesiące do celi aresztu. Za wszystkie czyny, o które jest podejrzany grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Czy kary za akty wandalizmu powinny być bardziej dotkliwe?
Diler z Torunia w rękach kryminalnych. Młody mężczyzna zniszczył sobie życie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE