35-letni Turek ścigany z nożem przez nieznanego sprawcę! Dramatyczne sceny w Toruniu

2021-07-13 13:00
Nożownik
Autor: Shutterstock 35-letni Turek ścigany z nożem przez nieznanego sprawcę! Dramatyczne sceny w Toruniu / Zdjęcie ilustracyjne

W miniony czwartek (8.07.2021) na toruńskich Bielanach miały miejsce dramatyczne sceny. 35-letni Turek był ścigany przez nieznanego sprawcę, który miał przy sobie nóż - podaje portal "Oto Toruń". Aspirant Wojciech Chrostowski z biura prasowego KMP w Toruniu przekazał naszej redakcji, że sprawa jest badana pod kątem gróźb karalnych. Więcej szczegółów na se.pl poniżej.

35-letni Turek ścigany z nożem przez nieznanego sprawcę! Dramatyczne sceny w Toruniu

Chwile grozy przeżył 35-letni Turek, który 9 lat temu przyjechał do Torunia. Studiował na UMK, został doktorem nauk politycznych. Z relacji jaką przekazał portalowi "Oto Toruń" wynika, że w miniony czwartek (8.07.2021) w okolicach Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Żwirki i Wigury (Bielany) w Toruniu został zaatakowany przez grupę osób. - Szedłem sobie obok tej szkoły i rozmawiałem przez telefon. Nagle zauważyłem, że w moją stronę biegną trzy osoby. Jedna z nich miała przy sobie nóż.  Już biegnąc, ten z nożem pytał, kto to jest? Reszta krzyczała, że to obcokrajowiec - powiedział lokalnemu serwisowi.

Czytaj też: Toruń: Młodzi mężczyźni zaatakowali w drogerii. Rozpoznajesz ich? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Mężczyzna przekazał też w rozmowie z "Oto Toruń", że schronienia udzieliła mu na działkach seniorka. Sprawa została zgłoszona na policję. Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym KMP. Asp. Wojciech Chrostowski poinformował nas, że sprawa jest badana pod kątem gróźb karalnych.

- Ze zgłoszenia obcokrajowca wynikało, że mamy do czynienia z jednym sprawcą. Podkreślam, że nie ma żadnych dowodów na to, iż zostało popełnione przestępstwo na tle narodowościowym - powiedział asp. Wojciech Chrostowski w rozmowie z naszym portalem.

Na ten moment sprawca pozostaje na wolności. Trwają poszukiwania.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Okradli drogerię w Toruniu. Rozpoznajesz tych mężczyzn?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE