98-latek przeżył hitlerowski obóz, a teraz pokonał koronawirusa. "To materiał na film"

2020-10-13 11:43 Mariusz Korzus, KM

Józef Jakubaszek ma 98 lat. Jego życie to historia na film. Przeżył obóz podczas II wojny światowej. Niemcom wcisnął kit, że jego matka jest Włoszką. To uratowało go przed rozstrzelaniem. Teraz pokonał koronawirusa. Jest najstarszym mężczyzną w Polsce, który przeżył zarażenie śmiertelnym wirusem.

98-latek z Torunia przeżył hitlerowski obóz, a teraz pokonał koronawirusa. "To materiał na film"

- Bardzo dziękuje pielęgniarkom i lekarzom za poświęcenie i doskonałą opiekę nad moim dziadkiem w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Toruniu. Nasz dziadek, senior rodu Jakubaszków wygrał walkę z koronawirusem - mówi nam Michał Jakubaszek (39 l.) znany toruński adwokat wnuk Józefa i radny.

Pan Józef urodził się przed II wojną światową na Podlasiu. W czasie okupacji został wywieziony na roboty do Niemiec. Tam w obozie powiedział Niemcom, że jego mama jest Włoszką. Dzięki temu fortelowi udało mu się przeżyć. Po zakończeniu II wojny światowej trafił do Szczecina. Budował nadbrzeża portowe. Syn pana Józefa po maturze rozpoczął studia w Toruniu. Gdy pan Józef był już bardzo wiekowy, jego syn ściągnął go do Torunia po to aby się nim opiekować.

- Dziadek jest z żelaza. Jego życie to gotowy scenariusz na film - mówi szczęśliwy Michał Jakubaszek, który jest dumnym wnukiem.

98-latek wrócił do ośrodka, gdzie pozostanie pod opieką personelu Samarytanina. Życzymy mu kolejnych lat w zdrowiu i pomyślności.

Zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala w Zgierzu. Mówi o strachu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE