Policjanci z Torunia zatrzymali Gruzina

i

Autor: KPP Hajnówka Akcja policjantów z Torunia na Podlasiu. 29-latek z Gruzji zatrzymany

Zdradził go proszek

Akcja policjantów z Torunia na Podlasiu. 29-latek z Gruzji zatrzymany

2023-08-01 7:20

Policjanci z Torunia zatrzymali 29-letniego Gruzina na terenie województwa podlaskiego, a konkretnie w powiecie hajnowskim. Mężczyzna miał przy sobie amfetaminę, a to bynajmniej nie wszystko. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z Torunia skuteczni m.in. na Podlasiu - tak wynika z komunikatu, który pojawił się na stronie komendy w Hajnówce. W trakcie dojazdu na służbę, pomiędzy Hajnówką a Białowieżą, mundurowi zwrócili uwagę na kierowcę kia. Już na początku kontroli mężczyzna zachowywał się nerwowo i jak się okazało - miał ku temu nie jeden powód. 

- Wewnątrz pojazdu, na podłokietniku, policjanci zauważyli ślady po białym proszku. W saszetce 29-latka mundurowi znaleźli 2 zawiniątka z białą substancją. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona proszek to amfetamina - informuje mł. asp. Paulina Pawluczuk-Kośko, oficer prasowa KPP Hajnówka. 

Policjanci z Torunia zatrzymali Gruzina. Grozi mu 5 lat więzienia 

W komunikacie czytamy ponadto, że  zatrzymany przez toruńskich funkcjonariuszy kierowca posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obywatel Gruzji został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 29-latek usłyszał zarzut naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadania substancji psychotropowych.

-  Od mężczyzny pobrano także krew do badań na zawartość narkotyków w organizmie. Po otrzymaniu wyników zostanie ustalony zakres jego odpowiedzialności. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na uszkodzoną szybę czołową pojazdu policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny samochodu - podsumowuje policjantka z Hajnówki.

Sonda
Czy kary za posiadanie znacznej ilości narkotyków powinny być wyższe?
Rozbili gang narkotykowy z Warszawy. 11 osób zatrzymanych