Akcja policjantów z Torunia w... Olsztynie! Recydywiście grozi 15 lat więzienia

2022-01-23 8:19
Akcja policjantów z Torunia w... Olsztynie! Recydywiście grozi 15 lat więzienia
Autor: KMP w Toruniu Akcja policjantów z Torunia w... Olsztynie! Recydywiście grozi 15 lat więzienia

Toruń i Olsztyn. Zebrane dowody w prowadzonej sprawie doprowadziły kryminalnych z toruńskiej komendy do stolicy Warmii i Mazur. Jak się okazało 33-latek pochodzący z powiatu brodnickiego nie posiadał stałego adresu zameldowania. Kryminalni dopięli jednak swego, zatrzymali mężczyznę i odzyskali ukradzionego przez niego volkswagena passata. - Teraz podejrzanemu, który dokonał swojego czynu w warunkach powrotu do przestępstwa może grozić do 15 lat więzienia - wyjaśnia podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Toruńska policja informuje nas, że w miniony wtorek (18.01.2022) kryminalni z KMP w Toruniu pojechali do Olsztyna, w celu zatrzymania 33-latka pochodzącego z powiatu brodnickiego. Funkcjonariusze wytypowali go jako sprawcę kradzieży pojazdu. - O pomyłce nie mogło być mowy - podkreśla podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu. Cała sprawa miała swój początek 30 października 2021 roku, kiedy to wpłynęło zgłoszenie o kradzieży volksawagena passata. Jak ustalili wtedy policjanci, sprawca działając pod osłoną nocy włamał się do pojazdu zaparkowanego przy ul. Dekerta i ukradł go. Pokrzywdzony właściciel wycenił pojazd na ponad 21 tysięcy złotych. - Ustalenie sprawcy okazało się nie lada wyzwaniem. Kryminalni jednak nie odpuszczali. Efektem ich ustaleń było zatrzymanie 33-latka pochodzącego spod Brodnicy. W dniu zatrzymania podejrzanego nie posiadającego stałego adresu zamieszkania odzyskali również skradzionego volkswagena, który będzie mógł wrócić do właściciela - informuje nas oficer prasowy KMP w Toruniu.

Czytaj też: Dawid M. odstawił psychotropy i zaatakował kobietę. Nocny dramat w toruńskim szpitalu

- Jak się okazuje, mężczyzna był w przeszłości notowany za przestępstwa podobne czyli liczne kradzieże i włamania. Policjanci ustalili, że swojego ostatniego czynu dokonał w ciągu 5 lat od ostatniego odbycia kary za przestępstwa podobne. To powoduje, że za opisane włamanie poniesie odpowiedzialność jako recydywista. Mężczyzna oprócz kradzieży z włamaniem do wspomnianego pojazdu usłyszał dwa dodatkowe zarzuty. Dotyczyły one prowadzenia tego pojazdu pomimo cofniętych uprawnień - wyjaśnia policjantka z Torunia.

Akcja policjantów z Torunia w... Olsztynie! Recydywista aresztowany

Toruńscy policjanci informują nas, że 20 stycznia 2022 roku toruński sąd na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Może mu grozić nawet do 15 lat więzienia. Nie pomogła nawet ucieczka w odległy od Torunia rejon naszego kraju.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Czy kary za kradzież powinny być zaostrzone?
Ukradł alkohol i zaatakował ochroniarza. Dopadła go policja z Torunia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE