Akcja policji niedaleko Torunia. Mężczyznę pogrążył tajemniczy woreczek

2020-05-21 6:14 KM
Złodziej wpadł koło Torunia. Policjanci założyli mu kajdanki i znaleźli biały proszek
Autor: CC Pixabay.com

Policjanci z komisariatu na toruńskim Podgórzu zatrzymali mężczyznę, który z pomieszczenia gospodarczego ukradł elektronarzędzia. Na tym jednak bynajmniej nie koniec. - 25-latek w chwili zatrzymania miał przy sobie woreczek z amfetaminą. Złodziej już usłyszał zarzuty. Teraz może mu grozić do 5 lat więzienia - przekazuje mł. asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

To była końcówka weekendu niedaleko Torunia. W minioną niedzielę (17 maja) ok. godziny 1:00, do dyżurnego komisariatu na Podgórzu wpłynęła informacja o podejrzanym mężczyźnie, który kręci się w pobliżu ul. Topolowej w Małej Nieszawce. Dyżurny natychmiast wysłał tam mundurowych. Policjanci we wskazanej okolicy zauważyli młodego mężczyznę. 25-latek miał w plecaku wkrętarkę akumulatorową. Ten przedmiot wywołał lawinę, a każda kolejna minuta coraz bardziej pogrążała zatrzymanego. 

- Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić skąd ma ten przedmiot. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że wkrętarka została skradziona z pomieszczenia gospodarczego na jednej z posesji w tej samej miejscowości. Co więcej - mężczyzna miał przy sobie woreczek z białym proszkiem. Wstępne policyjne testy wykazały, że było w nim prawie pół grama amfetaminy - przekazuje mł. asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Zatrzymany będzie miał mnóstwo kłopotów. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany przez nich mężczyzna usiłował również ukraść z tej samej posesji felgi samochodowe, które już przygotował do wyniesienia. - 25-latek już usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków, kradzież i usiłowanie kolejnej kradzieży. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia. - podsumowuje mł. asp. Chrostowski.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Wstrząsająca wystawa przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.