Skończyło się na strachu

Akcja ratunkowa na Zalewie Włocławskim! Policjanci użyli nowej łodzi [ZDJĘCIA]

2022-11-07 14:21

Włocławek: Niecały miesiąc temu miejscowi policjanci wzbogacili się o nową łódź patrolową. Jak się okazało, zdążyła się już przydać. Rzecznik KMP we Włocławku przekazał, że na Zalewie Włocławskim funkcjonariusze pomogli dwóm mężczyznom, którzy wpadli do wody.

W miniony piątek (4 listopada 2022 r.) po godzinie 11:00 dyżurny włocławskiej policji dyżurny otrzymał informację o dwóch osobach, które na Zalewie Włocławskim (na wysokości Wistki Szlacheckiej) wypadły z łódki do wody i wzywają pomocy. - Policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach akurat pełnili w tym czasie służbę na zalewie wykorzystując swoją najnowszą łódź patrolową, którą otrzymali niecały miesiąc temu. Udali się więc we wskazane miejsce, gdzie zlokalizowali dryfującą łódkę, a po chwili również i jej użytkowników - wyjaśnił w komunikacie st. sierż. Tomasz Tomaszewski z biura KMP we Włocławku.

Włocławek: Policyjna akcja na Zalewie Włocławskim. Skończyło się na strachu

Na szczęście cała historia skończyła się dobrze. Okazało się bowiem, że obaj mężczyźni zdołali o własnych siłach dopłynąć do trzcinowiska, gdzie następnie zajęli się nimi mundurowi – policjant ogniwa wodnego, strażacy i ratownicy medyczni. - Skończyło się jedynie na wychłodzeniu i przemoczonym ubraniu, 41 i 43-latek nie wymagali hospitalizacji - przekazał st. sierż. Tomaszewski.

- Na brzeg trafiła wkrótce również i łódka poszkodowanych. Funkcjonariusze do odholowania łodzi wykorzystali policyjną motorówkę. W działaniach, poza policjantami, brali udział także włocławscy strażacy - podsumowuje policjant z Włocławka.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy masz zaufanie do policji?
Mężczyzna wpadł do Brdy obok Opery Nova. Dramatyczna akcja ratunkowa