Alarm bombowy na Auli UMK w Toruniu! Ewakuowano pracowników i gości

i

Autor: archiwum serwisu / zdjęcie poglądowe Alarm bombowy na Auli UMK w Toruniu! Ewakuowano pracowników i gości

Niepokojący e-mail

Alarm bombowy na Auli UMK w Toruniu! Ewakuowano pracowników i gości

2022-10-03 12:44

Toruń: Groza na Auli UMK w Toruniu. W poniedziałek (3.10.2022 r.) przedstawiciele uczelni otrzymali e-maila z informacją, że w budynku Auli podłożono ładunek wybuchowy. Na miejscu pojawili się policjanci, strażacy i saperzy.

Alarm bombowy na UMK w Toruniu!

To miał być piękny dzień na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na poniedziałek (3.10.2022) zaplanowano uroczystą inaugurację roku akademickiego. Tymczasem w godzinach porannych na uczelnianego e-maila wpłynęła "informacja" o podłożonym w budynku Auli UMK ładunku wybuchowym. W związku z tym, zarządzono ewakuacje wszystkich, którzy byli w środku. - Cały czas trwają działania na miejscu zdarzenia. Sprawdzamy tę wiadomość, ale oceniamy ją jako informację o niskiej wiarygodności - powiedział naszemu dziennikarzowi asp. Wojciech Chrostowski z biura KMP w Toruniu.

Dodajmy, że za fałszywy alarm bombowy grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Mimo porannego zamieszania, uroczystości inaugurujące rozpoczęły się w Auli UMK. Wykład inaugurujący wygłosił profesor doktor habilitowany Dariusz Markowski z Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Transmisję, a później jej zapis można obejrzeć na kanale UMK TV w serwisie YouTube.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy musieliście kiedyś ewakuować się z powodu alarmu bombowego?
Policyjny pościg za motocyklistą ulicami Torunia. 41-latek trafił za kraty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE