Uczelnia w żałobie...

Nie żyje profesor socjologii z UMK w Toruniu! 67-latka zginęła w potwornym wypadku [ZDJĘCIA]

2022-09-07 10:41

Było już ciemno, gdy wyprzedzała traktor swoją toyotą. Zobaczyła jadący z naprzeciwka samochód i próbowała się cofnąć. Odbiła się od traktora i stanęła w poprzek drogi. Pech chciał, że jadący z naprzeciwka samochód uderzył w bok jej auta akurat od strony kierowcy. Niestety profesor socjologii z toruńskiego uniwersytetu zginęła na miejscu.

Tragiczny wypadek na DK 15 w Lipnicy. Nie żyje 67-letnia kobieta!

- Trwają czynności pod nadzorem prokuratora, zmierzające do ustalenia dokładnych przyczyn tego zdarzenia - mówi aspirant Krzysztof Świerczyński, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie. To na terenie tej komendy w piątek (2 września) w Lipnicy na drodze krajowej numer 15 (droga Toruń - Olsztyn) doszło do potwornego wypadku. - Według wstępnych ustaleń policjantów ok godz. 21:00, 67-letnia mieszkanka Torunia, kierująca toyotą rav 4, na prostym odcinku drogi rozpoczęła manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego, kierowanego przez 17-letniego mieszkańca powiatu brodnickiego - wyjaśnia Świerczyński.

Czytaj: Tragiczny wypadek na DK 15 w Lipnicy. Nie żyje 67-letnia kobieta! [ZDJĘCIA]

Zobacz zdjęcia:

Jak ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze, w trakcie manewru kobieta zjechała ponownie na prawy pas, uderzając w ciągnik, w wyniku czego ten został zepchnięty do przydrożnego rowu. Kierowane przez nią auto obróciło się na przeciwny pas ruchu i zderzyło się z jadącym tam autem marki kia, którym podróżowała czteroosobowa rodzina z powiatu olsztyńskiego.

- Niestety w wyniku zderzenia kierująca toyotą, mimo przeprowadzonej reanimacji, poniosła śmierć na miejscu. Pasażer toyoty, kierowca ciągnika rolniczego oraz kierowca kii, nie odnieśli obrażeń - dodaje rzecznik.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

Wypadek na DK2 pod Kałuszynem

Nie żyje profesor socjologii z UMK w Toruniu. Zginęła w potwornym wypadku

Teraz już wiadomo, że samochodem kierowała profesor Krystyna Szafraniec, pracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na oficjalnej stronie wydziału socjologii pojawiała się informacji o jej śmierci.

- Z ogromnym smutkiem chcemy poinformować o śmierci naszej koleżanki, prof. Krystyny Szafraniec. Jej nagłe i tragiczne odejście to niepowetowana strata dla naszego Instytutu i całego polskiego środowiska socjologicznego. Prof. Krystyna Szafraniec, a dla wielu z nas po prostu Krystyna, była ważną częścią naszego Instytutu. Od lat zajmowała się socjologią młodzieży, relacjami międzypokoleniowymi i zmianą społeczną. Była jedną z najważniejszych badaczek w tym zakresie w Polsce. Jeszcze niedawno cieszyliśmy się wspólnie z jej wydanej niedawno monografii „Pokolenia i polskie zmiany. 45 lat badań wzdłuż czasu”. Jeszcze w ostatni piątek wielu z nas rozmawiało z nią na spotkaniu. Tak wiele planów zostanie niezrealizowanych…

Składamy również wyrazy najgłębszego współczucia dla Rodziny i Najbliższych.

Dyrekcja i Społeczność Instytutu Socjologii UMK - czytamy na stronie internetowej.