Alarm meteo w Toruniu! Wiemy, kiedy rozpęta się pogodowe piekło. Uważajcie na siebie

2021-10-21 8:39
Wichury w Polsce
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Alarm meteo w Toruniu! Wiemy, kiedy rozpęta się pogodowe piekło. Uważajcie na siebie / Zdjęcie poglądowe

Toruń. Uwaga mieszkańcy - Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazuje ważny komunikat meteo. Wichury zaatakują na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i mogą przynieść spore utrudnienia komunikacyjne. Wiemy, od kiedy obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia od IMGW i TCZK. Szczegóły na se.pl/torun.

Toruń. Alarm meteo! Za oknami będzie bardzo niespokojnie [IMGW, TCZK]

Ważny komunikat ekspertów od pogody. Już dzień wcześniej IMGW ostrzegało, że w czwartek (21.10.2021) wiele regionów naszego kraju zmierzy się z silnym wiatrem. Mieszkańcy Torunia również będą narażeni na utrudnienia, związane z wichurami. Potwierdza to dyżurny Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Problem będzie występował na terenie Torunia i powiatu toruńskiego. Alarm obowiązuje od godziny 12:00 i wygasa dopiero o 20:00. W takich przypadkach możliwe są aktualizacje! Warto na bieżąco śledzić mapy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czytaj też: Poważny wypadek koło Torunia. TIR omal nie zmiażdżył samochodu [ZDJĘCIA]

- Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu - przekazuje Michał Kruk, dyżurny Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Nasza redakcja apeluje do czytelników - zachowajcie szczególną ostrożność. Do kierowców apelujemy o zdjęcie nogi z gazu. Jeżeli jedziecie w kierunku województw zachodniopomorskiego i lubuskiego, pamiętajcie, że tam obowiązuje pomarańczowy alert IMGW. Synoptycy ostrzegają tam również przed silnym wiatrem. O ewentualnych utrudnieniach będziemy was informować na bieżąco.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Boisz się skutków deszczu i burz?
Wichura powalała gałęzie i drzewa w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE