Alarm w toruńskim szpitalu! Ponad 100 ratowników złożyło wypowiedzenia

2021-09-15 15:14
Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Alarm w toruńskim szpitalu! Ponad 100 ratowników złożyło wypowiedzenia / Zdjęcie poglądowe

Sytuacja w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu nie wygląda dobrze. 110 ratowników medycznych z Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz wcześniej wspomnianej placówki złożyło wypowiedzenia. Domagają się oni wyższych pensji i większych nakładów na służbę zdrowia.

Alarm w toruńskim szpitalu! Ponad 100 ratowników złożyło wypowiedzenia

Trudna sytuacja toruńskiego szpitala ma związek z ogólnopolskim protestem ratowników medycznych, którym nie podobają się zbyt niskie - ich zdaniem - nakłady na system opieki zdrowotnej. Chcą też wyższych pensji i zatrudnienia większej liczby pracowników. Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że to gorący temat. Do kraju coraz mocniej zagląda czwarta fala koronawirusa. Tylko w środę poinformowano o 767 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce. Tymczasem w tym tygodniu wypowiedzenie złożyło 110 ratowników medycznych z Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Możliwe są kolejne tego typu ruchy.

Czytaj też: Toruń: Awantura na osiedlu JAR. Agresywny mężczyzna... zasnął!

Na ten moment nie wiadomo, jakie skutki przyniesie protest. Przedstawiciele rządu zapewniają, że obie strony dojdą do porozumienia. Ci, którzy złożyli wypowiedzenia z pewnością liczą na powrót do wykonywanego zawodu. Do sprawy będziemy wracać na łamach naszego portalu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy dostęp do publicznej służby zdrowia w Polsce z roku na rok:
Protest medyków w Warszawie. Mocne słowa pielęgniarek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE