Antyszczepionkowcy wtargnęli do domu dziecka w Aleksandrowie Kujawskim [WIDEO]

2021-08-02 17:35
Antyszczepionkowcy nie chcą preparatów przeciwko COVID-19
Autor: Sandra Białek - Pawłowska Antyszczepionkowcy wtargnęli do domu dziecka w Aleksandrowie Kujawskim / Zdjęcie poglądowe

Niepokojące zdarzenie w Aleksandrowie Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie). Do miejscowego domu dziecka wtargnęli przeciwnicy szczepień. Dyrektorka placówki w rozmowie z torun.wyborcza.pl przekazała, że inicjatorem całej akcji był ojciec jednego z podopiecznych.

Antyszczepionkowcy wtargnęli do domu dziecka w Aleksandrowie Kujawskim!

Kolejne niepokojące zdarzenie z udziałem przeciwników szczepień na koronawirusa. 2 sierpnia cała Polska żyje popaleniem punktu szczepień w Zamościu. Tymczasem jak podaje toruński oddział "Gazety Wybroczej" - kilka osób wtargnęło do domu dziecka w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie pracują 23 osoby. Może tam przebywać 30 dzieci. Inicjatorem całej akcji miał być ojciec czwórki podopiecznych, który nie zgadzał się na zaszczepienie. Mężczyzna stracił prawa rodzicielskie, więc o zaszczepieniu zdecydował opiekun prawny. Następstwem nieporozumień była "wizyta" grupy antyszczepionkowców w domu dziecka.

Czytaj też: Niedzielski grzmi po podpaleniu w Zamościu: Doszło do aktu terroru

- Siedziałam w gabinecie i pracowałam, kiedy nagle do biura weszło mi kilka osób z antyszczepionkowymi banerami, które zaczęły się domagać, żebym zaprzestała "szprycowania dzieci" i "eksperymentów medycznych - powiedziała "Gazecie Wyborczej" Alina Mikołajska, dyrektorka ośrodka.

Dyrektorka domu dziecka przekazała również, że sprawa została zgłoszona do prokuratury. Kobieta twierdzi, że przeciwnicy przyjmowania preparatów hejtują w internecie. - Byłam zastraszana przy dzieciach. Mówili, że jestem morderczynią, doktorem Mengele i mam krew na rękach, że takim jak ja należy się Norymberga - powiedziała "Gazecie Wyborczej" Mikołajska.

Film z tego zajścia został opublikowany w serwisie YouTube. W poniedziałek (2.08.2021) przeciwnicy szczepień złożyli na policji zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrektorkę ośrodka.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Zamość. Ktoś podpalił punkt szczepień i stację sanepidu! Policja publikuje NAGRANIE!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE