Antoni Kawczyński i prezes KS Toruń Ilona Termińska

i

Autor: Klub Sportowy Toruń / Facebook Apator inwestuje w przyszłość! Wielki talent dołączył do klubu z Torunia

Dobre wieści dla kibiców

Apator inwestuje w przyszłość! Wielki talent dołączył do klubu z Torunia

2022-12-02 14:27

Żużel: Apator Toruń już wkrótce będzie miał z niego ogromną pociechę? 14-letni Antoni Kawczyński dołączył do klubu z grodu Kopernika. To brązowy medalista SGP 3 z 2022 roku. Kibice powitali tę wiadomość ze sporym entuzjazmem.

W sezonie 2023 jeszcze nie pomoże toruńskiemu Apatorowi w walce o medale PGE Ekstraligi, ale już rok później będzie taka możliwość. W kwietniu Antoni Kawczyński skończy 15 lat, ale już wcześniej biły się o niego czołowe kluby najlepszej żużlowej ligi świata. Kawczyński błysnął przede wszystkim w finale SGP 3 we Wrocławiu (klasa 250 cc), po którym zawiesił na szyi brązowy medal. Lepsi byli tylko Mikkel Andersen i Villads Nagel. Ten ostatni pokonał 14-latka dopiero po biegu dodatkowym.

Żużel: Apator Toruń inwestuje w przyszłość. W końcu przełom?

Pierwsze kroki Kawczyński stawiał w Wybrzeżu Gdańsk, ale do ewentualnego egzaminu na licencję "Ż" przystąpi już w toruńskich barwach. Państwo Termińscy wygrali walkę o utalentowanego chłopaka m.in. z przedstawicielami klubów z Wrocławia czy Lublina. Warto wiedzieć, że już w 2023 roku Antoni Kawczyński będzie pomagał torunianom chociażby w rozgrywkach DMPJ. 

Kibice przyjęli piątkowe (2 grudnia 2022 r.) ogłoszenie z entuzjazmem. - Pani Prezes szacun, to Kępa sobie teraz kępy włosów wyrywa - napisał pan Jarosław. - Myślę, że wniesiesz wiele dobrego do zespołu - dodała pani Urszula. Nie brakuje również głosów krytycznych. Sceptycy zarzucają klubowi małe zaangażowanie w szkolenie młodzieży i posiłkowanie się transferami z zewnątrz. Dodajmy, że tydzień wcześniej Duńczyk Nicolai Heiselberg dołączył do drużyny KS Toruń u24. Po zamknięciu okienka transferowego, w klubie ewidentnie zaczęto myśleć o nieco bardziej odległej przyszłości. A jak będzie w najbliższych miesiącach? Zachęcamy do głosowania w naszej sondzie.

Sonda
Czy Apator zdobędzie medal w sezonie 2023 PGE Ekstraligi?
Łaguta świętował, Zmarzlik poległ. Kulisy Grand Prix Polski w Toruniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE