"Apteka" w mieszkaniu na Bydgoskim Przedmieściu! Torunianinowi grozi 12 lat więzienia

2021-12-07 8:50
32-latek z Torunia zatrzymany
Autor: KMP w Toruniu Toruń. "Apteka" w mieszkaniu na Bydgoskim Przedmieściu! Torunianin zatrzymany

Toruń. Kryminalni założyli kajdanki 32-latkowi z Bydgoskiego Przedmieścia. Policjanci zabezpieczyli u niego m.in. blisko 102 gramy amfetaminy, do tego blisko 6 gramów marihuany, ponad 6 gramów kokainy i inne środki. - Mężczyzna z ust śledczych usłyszał zarzut udziału w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych. Teraz może mu grozić do 12 lat więzienia - podaje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

W miniony czwartek (2.12.2021 r.), około godz. 16:30, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Toruń-Rubinkowo przeszukali jedno z mieszkań na Bydgoskim Przedmieściu. Funkcjonariusze podejrzewali, że w środku znajdą "skarby", ukrywane przez 32-letniego torunianina. Nie pomylili się. - Okazało się, że mężczyzna w różnych woreczkach i w różnych postaciach posiadał substancje, które podczas wstępnych testów wykazały cechy charakterystyczne dla substancji odurzających i psychotropowych - wyjaśnia w komunikacie prasowym podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Czytaj też: Toruń. Wyszedł do kościoła i zaginął! Gdzie jest Marian Rakoczy?

Toruń. 32-latek i handel narkotykami. Grozi mu 12 lat więzienia

Funkcjonariuszka z biura prasowego KMP w Toruniu informuje nas, że po zważeniu policjanci zatrzymali blisko 102 gramy sproszkowanej substancji koloru białego, do tego blisko 6 gramów zielonego suszu, ponad 6 gramów kokainy oraz blisko 41 gramów brązowej skrystalizowanej substancji i 79 sztuk tabletek. Ostatnie dwie substancje są poddawane badaniom laboratoryjnym. Śledczy zarzucili 32-latkowi udział w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych.

- 4 grudnia kryminalni z Rubinkowa doprowadzili tego mężczyznę do prokuratury. Oskarżyciel po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez śledczych zdecydował, że podejrzany pięć razy w tygodniu będzie musiał zgłaszać się w najbliższym komisariacie na policyjny dozór, ma zakaz opuszczania kraju i ma obowiązek uiszczenia kilku tysięcy poręcznie majątkowego. Teraz podejrzanemu grozi od 2 do 12 lat więzienia - wyjaśnia podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za posiadanie znacznej ilości narkotyków powinny być wyższe?
Diler z Torunia w rękach kryminalnych. Młody mężczyzna zniszczył sobie życie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE