Ojciec Rydzyk i zamknięta ulica w Toruniu

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Impreza ojca Rydzyka zamknie ulice. Mieszkańcy Torunia będą wściekli / Zdjęcie ilustracyjne

30. urodziny Radia Maryja. Impreza Rydzyka zamknie ulice. Mieszkańcy Torunia wściekli!

2021-11-30 8:24

Toruń będzie gościć pielgrzymów z całej Polski. W najbliższą sobotę (4.12.2021 r.) swoje 30. urodziny będzie obchodzić Radio Maryja. Impreza ojca Rydzyka wiąże się z konkretnymi utrudnieniami dla mieszkańców. Szczegóły przekazał naszej redakcji Miejski Zarząd Dróg w Toruniu.

30. urodziny Radia Maryja. Impreza Rydzyka zamknie ulice

Ojciec Tadeusz Rydzyk i jego zwolennicy będą w najbliższą sobotę (4.12.2021 r.) świętować 30. urodziny Radia Maryja. Najważniejsze wydarzenia związane z imprezą kontrowersyjnego duchownego odbędą się w Arenie Toruń. W związku z tym, mieszkańcy Torunia muszą się liczyć z konkretnymi utrudnieniami. Zmiany w organizacji ruchu obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz rzecz jasna ulicę Bema. - Kierowcy jadący ul. Legionów w godzinach od 7.00 do około godz.13.00 nie będą mogli skręcić w ul. Żwirki i Wigury, w kierunku ul. Grudziądzkiej. Zalecany dojazd od strony północnej ul. Grudziądzkiej - wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu. Dalszy ciąg materiału pod naszą sondą. Zachęcamy do oddawania głosów.

Czytaj też: Zmarł o. Władysław Wołoszyn. "Niekwestionowany przywódca duchowy kilku generacji torunian"

Sonda
Kim dla Ciebie jest ojciec Tadeusz Rydzyk?

- Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić na Drodze Starotoruńskiej. W godzinach 9.00-12.00 spodziewany jest przyjazd pielgrzymów do znajdującego się w tym miejscu kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Z kolei na ulicy Bema w godzinach od 9.00 do 19.00  na odcinku od ul. Osmańskiego do pl. Hoffmanna będą występowały czasowe utrudnienia w ruchu, związane z zatrzymywaniem się autobusów dowożących uczestników na uroczystości. Dodatkowo na ul. Bema  od ul. Osmańskiego do wjazdu do Kauflandu wyłączony będzie  z ruchu prawy pas ruchu - informuje w komunikacie rzeczniczka MZD w Toruniu.

Drogowcy informują także, że na wjazdach do Torunia zostaną ustawione tablice informujące o objazdach, które zapewnią dojazd do miejsca uroczystości związanych z urodzinami Radia Maryja. Wciąż nie jest znany dokładny program uroczystości. Nie brakuje krytycznych głosów. Niektórzy uwazają, że organizacja takiego wydarzenia w szczycie IV fali pandemii koronawirusa w Polsce nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem. Zgadzacie się z takimi opiniami? Zachęcamy do komentowania pod tekstem!

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Tak politycy PiS tańczyli u Rydzyka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE