Autobus MZK w Toruniu zmienił się w świetlice dla dzieci. Piękna inicjatywa

i

Autor: Paweł Dąbrowski / CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Autobus MZK w Toruniu zmienił się w świetlice dla dzieci. Piękna inicjatywa

Nadal służy mieszkańcom

Autobus MZK w Toruniu zmienił się w świetlicę dla dzieci. Piękna inicjatywa

2022-10-11 9:37

Toruń: Nie wozi już pasażerów, ale nadal będzie służył lokalnej społeczności. Jeden z wycofanych z użytku przez Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu autobusów marki Jelcz zakupiło w przetargu Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. Każdego Człowieka i przerobiło go na mobilną świetlicę dla dzieciaków. - Dzięki autobusowi animatorzy z Wędki będą mogli dotrzeć wszędzie tam, gdzie ich wsparcie jest potrzebne - przekazuje Magdalena Kujawa, kierowniczka działu marketingu MZK.

Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka ma swoją siedzibę przy ul. Jęczmiennej 10 w Toruniu. Przedstawiciele stowarzyszenia od lat starają się być tam, gdzie młodzi ludzie spędzają swój wolny czas: na podwórkach, placach zabaw, ulicach. - Realizujemy naszą misję bycia z dziećmi i młodzieżą tam, gdzie mają swój teren i miejsce - piszą o swojej działalności.

Autobus MZK w Toruniu kupiony przez Wędkę. Zmienili go w świetlicę

Do tej pory ludzie z Wędki jeździli charakterystycznym busem, zwanym przez dzieci WędkoBusem. Sam pojazd brał czynny udział w animacjach, służąc jako tablica do malowania farbami czy kredkami. Był też niezbędny do przewożenia podopiecznych w miejsca animacji. Pierwszym WędkoBusem był Subaru Libero, potem pojawił się Mercedes Bus. Z czasem pojazdy tych gabarytów nie mogły sprostać rozwijającym się działaniom stowarzyszenia, dlatego Wędka stanęła do przetargu na zakup wycofywanego z MZK Jelcza o numerze bocznym 499.

- Co dzieciaki będą mogły robić w autobusie? Na przykład spokojnie odrobić lekcje, zjeść ciepły posiłek, radośnie spędzić czas i odpocząć w bezpiecznej atmosferze. Nowi użytkownicy ochrzcili autobus Uczusiem. Inaugurację Uczusia zaplanowano na wtorek, 11 października 2022 r. w godz. 9.00-16.00 przed budynkiem CKK Jordanki. Wtedy będzie można pomalować autobus w najbardziej wymyślne wzory farbą z… przeterminowanego jogurtu. Oprócz tego organizatorzy zaplanowali mnóstwo innych atrakcji - przekazuje w komunikacie prasowym Magdalena Kujawa, kierownik działu marketingowego MZK w Toruniu.

- Cieszymy się ogromnie, że kolejny wycofany przez MZK z użytku Jelcz będzie służył w szlachetnym celu. Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu 5 Jelczy trafiło jako dar od miasta do Łucka w Ukrainie. Mamy nadzieję, że nasz dawny pojazd zostanie przystrojony wspaniałymi kolorowymi rysunkami, a już wkrótce wypełni się śmiechem i radością - podsumowuje przedstawicielka MZK.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy pomagasz potrzebującym proszącym o wsparcie na ulicy?
Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus z Nowej Lewicy i Iwona Michałek z Porozumienia ćwiczą razem na siłowni w Toruniu