Bardzo chłodny poranek, ale słońce przejmie inicjatywę. Taki będzie poniedziałek [Pogoda Toruń 16.05.2022]

2022-05-15 22:40
Słoneczny dzień w Toruniu
Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Bardzo chłodny poranek, ale słońce przejmie inicjatywę. Taki będzie poniedziałek w Toruniu [Prognoza]

Pogoda Toruń 16.05.2022. Prognoza na poniedziałek, opublikowana przez eksperta Rafała Maszewskiego daje wiele powodów do optymizmu. Wprawdzie o poranku odczujemy chłód, ale z godziny na godzinę powinno być lepiej. Tremometry pokażą przyjemne temperatury. Oto pogoda na jutro dla Torunia.

Pogoda Toruń 16.05.2022. W poniedziałek warunki atmosferyczne nie powinny nas niepokoić, choć przy porannym wyjściu do pracy lepiej mieć ze soba cieplejszą bluzę. W kolejnych godzinach będzie można je zdjąć. Parasole nie powinny się przydać. - W poniedziałek słońce będzie dominować nad bezopadowymi chmurami, chociaż pod koniec dnia pojawi się ich nieco więcej. Po południu temperatura powietrza wzrośnie do około 20; 21 stopni. Będzie dość ciepło, a rano bardzo chłodno - przekazuje Rafał Maszewski, autor i właściciel serwisu pogodawtoruniu.pl.

Czytaj też: Takiej szkoły w Toruniu jeszcze nie było! Tu nie będzie dzwonka i ocen [Zdjęcia]

- Północno wschodni wiatr będzie słaby, a ciśnienie atmosferyczne nieznacznie spadnie. Warunki biometeorologiczne będą korzystne - dodaje Rafał Maszewski, ceniony meteorolog z Torunia.

Pogoda Toruń 16.05.2022. Prognoza tygodniowa

We wtorek i w środę (17-18 maja) torunianie odczują delikatne ochłodzenie. W ciągu dnia na termometrach zobaczymy 17-18 stopni, ale już od czwartku kolejne... ocieplenie. Do tego stopnia, że bliżej weekendu poczujemy się jak w środku lata. W piątek meteorolodzy spodziewają się nawet 26-27 stopni Celsjusza, a w sobotę 23-24. Niestety wraz z wysokimi temperaturami pojawią się deszcze i burze. Wiatr na ogół słaby lub umiarkowany. W sobotę (21.05.2022) ciśnienie może spaść nawet poniżej 1000 hPa.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE