Bez wahania ruszyła na pomoc! Policjantka jest w SIÓDMYM MIESIĄCU CIĄŻY!

2019-11-13 15:43 EITOR
Bez wahania ruszyła na pomoc! Policjanka jest w SIÓDMYM MIESIĄCU CIĄŻY!
Autor: Kujawsko-pomorska policja Policjantka z regionu bez wahania ruszyła na pomoc. Jest w zaawansowanej ciąży!

To jest dobry czas dla policjantów z regionu. Na portalu ESKA INFO Toruń informowaliśmy was już o bohaterach, którzy uratowali życie kobiecie przy toruńskim cmentarzu. Tym razem zaglądamy do Włocławka, gdzie policjantka w siódmym miesiącu ciąży (!) bez wahania ruszyła na pomoc poszkodowanemu.

W piątek (11 listopada) miała miejsce bohaterska akcja funkcjonariuszy w Toruniu. O całej sprawie piszemy TUTAJ. Nie minęły nawet dwa tygodnie, a znów mamy przykład fantastycznej akcji z udziałem przedstawicielki policji.

Jest w siódmym miesiącu ciąży. Funkcjonariuszka z Włocławka ruszyła na pomoc!

We wtorek (12 listopada), około godziny 13 ulicami osiedla Zazamcze we Włocławku podróżowała w czasie wolnym od służby jedna z policjantek. W pewnym momencie na ul. Hutniczej kobieta zauważyła mężczyznę leżącego częściowo na jezdni z obrażeniami ciała. Mundurowa pełniąca na co dzień służbę w Wydziale Ruchu Drogowego podejrzewała, że mogło dojść do potrącenia pieszego.

- Funkcjonariuszka niezwłocznie podbiegła do poszkodowanego i udzieliła mu pomocy. Będąca w 7-mym miesiącu ciąży, st. sierż. Karolina Kwiatkowska, profesjonalnie zajęła się poszkodowanym. Zabezpieczyła miejsce zdarzenia, ustaliła świadków, zadbała o bezpieczeństwo swoje i innych. Kobieta oceniła stan mężczyzny, opatrzyła mu rany oraz z uwagi na niską temperaturę powietrza, zorganizowała z pobliskiej szkoły koc termiczny dla poszkodowanego - relacjonuje z dumą st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska, rzecznik prasowy KMP we Włocławku.

Policjantka na podstawie relacji osób widzących zdarzenie ustaliła, iż mężczyzna przewrócił się podczas przechodzenia przez jezdnię, a upadając, uderzył głową w krawężnik. Jedna z kobiet, która widziała tę sytuację, wezwała już pogotowie ratunkowe.

- St. sierż. Karolina Kwiatkowska oczekiwała z mężczyzną do przyjazdu karetki, kontrolując jego czynności życiowe. Dzięki jej zachowaniu poszkodowany otrzymał błyskawiczną i profesjonalną pomoc. Jesteśmy dumni z naszej koleżanki. Taka postawa świadczy o tym, że zawsze także nie będąc na służbie, nie wahamy się pomóc potrzebującym - podkreśla st. sierż. Szefler-Ciupińska.

Redakcja ESKA INFO Toruń przyłącza się do słów przedstawicielki KMP we Włocławku. Wielkie brawa dla wyżej wspomnianej policjantki!