Brodnica: W zakładzie pracy wybuchł POŻAR. Policjant zapobiegł tragedii

2020-11-23 11:24 KM
Policjant zapobiegł tragedii w gminie Brodnica
Autor: Kujawsko-pomorska policja Brodnica: W zakładzie pracy wybuchł POŻAR. Policjant zapobiegł tragedii / Zdjęcie poglądowe

Brodnica: Przewodnik psa tropiącego pełniący służbę ze swoim pupilem na terenie gminy Brodnica (województwo kujawsko-pomorskie), patrolując podległy rejon służbowy, zauważył ogień w jednym z zakładów pracy. W budynku było dwóch mężczyzn, którzy pilnowali zakładu, jednak o pożarze nic nie wiedzieli. Właściciel podziękował policjantowi, bo dzięki temu, że znalazł się w odpowiednim miejscu i o odpowiedniej porze, nie stracił swojego dorobku.

Brodnica: W zakładzie pracy wybuchł POŻAR. Policjant zapobiegł tragedii

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (21.11.2020) kilka minut po godzinie 16.00. Brodnicki przewodnik psa tropiącego pełniąc służbę na terenie gminy Brodnica, podczas kontroli obiektów, zauważył niepokojący dym wydobywający się z jednego z zakładów produkcyjnych w miejscowości Gorczenica. Funkcjonariusz podjechał pod halę produkcyjną, gdzie  zauważył ogień wydobywający się z pomieszczenia. Policjant natychmiast powiadomił dyżurnego, który wezwał na miejsce straż pożarną, a sam pobiegł zaalarmować pracowników, którzy pilnowali zakładu. - Jak się okazało, w pomieszczeniu przebywało dwóch mężczyzn, którzy nie zauważyli pożaru. Dzięki czujności policjanta oraz jego szybkiej reakcji, zakład nie uległ całkowitemu zniszczeniu. Pożar powstał prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej - informuje nas asp. szt. Agnieszka Łukaszewska, oficer prasowy KPP w Brodnicy.

- Właściciel zakładu podziękował policjantowi za szybką reakcję. Dzięki temu, że funkcjonariusz znalazł się w odpowiednim miejscu i o odpowiedniej porze, mężczyzna nie stracił całego swojego dorobku - przekazuje policjantka z Brodnicy.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Pożar hali magazynowej w Lublinie przy ul. Grygowej