Był pijany jak bela i wiózł maleńkie dziecko! Dantejskie sceny w Inowrocławiu

2021-06-21 9:11
Był pijany jak bela i wiózł maleńkie dziecko! Dantejskie sceny w Inowrocławiu
Autor: materiały policji Był pijany jak bela i wiózł maleńkie dziecko! Dantejskie sceny w Inowrocławiu

Pracowita noc z czwartku na piątek (17/18.06.2021) dla policjantów z Inowrocławia. Zatrzymaniem w areszcie zakończyła się interwencja wobec kierowcy matiza. - Jadący nim mężczyzna nie dość, że był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz kierowania pojazdami to jeszcze wiózł żonę i niespełna roczne dziecko - przekazuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Był pijany jak bela i wiózł maleńkie dziecko! Dantejskie sceny w Inowrocławiu

- Czy trudno sobie wyobrazić sytuację na drodze, że kierowca jedzie nietrzeźwy, z sądowymi zakazami i wiezie tak swoją rodzinę? Otóż nie, bo takie zdarzenie miało miejsce ostatnio w Inowrocławiu - podkreśla asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. Rzeczywiście, niepokojące sceny miały miejsce tuż przed weekendem. W nocy z 17 na 18 czerwca, około godziny 1.00 w nocy zauważyli jadącego matiza. Policjanci widzieli, że samochodem jedzie również kobieta i małe dziecko. - Kierowca nagle na widok radiowozu przyspieszył, a to tym bardziej zwróciło uwagę policjantów. Jechali za tym samochodem i zatrzymali go do kontroli w rejonie ul. Laubitza. Patrol wylegitymował kierowcę, a policjanci wyczuli od niego alkohol - wyjaśnia funkcjonariuszka z regionu.

Czytaj też: Inowrocław: Brutalne napaści w biały dzień! Zaatakowali kobiety w Parku Solankowym

- Po badaniu okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jechał z żoną i 9-miesięcznym dzieckiem, które było w nosidełku. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna miał trzy sądowe zakazy, jeden z nich ważny nawet do listopada 2025 roku. Zbagatelizował to siadając za kierownicę. 49-letni kierowca został zatrzymany do wyjaśnienia i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, złamania sądowego zakazu i to wszystko w warunkach recydywy, bo to był jego kolejny raz, gdy w taki sposób złamał prawo - informuje nas asp. szt. Drobniecka.

Zebrane dowody skutkowały tym, że mężczyzna został doprowadzony przez policjantów do oskarżyciela. - Do czasu rozprawy został objęty policyjnym dozorem. Kierowcy matiza grozi teraz kara nawet 7 i pół roku więzienia - podsumowuje policjantka z Inowrocławia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Pościg za pijanym kierowcą. Policjanci ostrzelali uciekający samochód
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE