Inowrocław: Brutalne napaści w biały dzień! Zaatakowali kobiety w Parku Solankowym

i

Autor: Google Street View Inowrocław: Brutalne napaści w biały dzień! Zaatakowali kobiety w Parku Solankowym / Zdjęcie ilustracyjne

Inowrocław: Brutalne napaści w biały dzień! Zaatakowali kobiety w Parku Solankowym

2021-06-18 14:42

Policjanci Oddziału Prewencji z Bydgoszczy zatrzymali dwóch podejrzewanych o rozboje mężczyzn, do których doszło w Inowrocławiu. Brutalne napaści miały miejsce wczesnym popołudniem w Parku Solankowym! Na szczęście sprawcy szybko wpadli w ręce stróżów prawa. Grozi im bardzo długa odsiadka.

Inowrocław: Brutalne napaści w biały dzień! Zaatakowali kobiety w Parku Solankowym

W miniony wtorek (15.06.2021) około godz. 13.00 na terenie Parku Solankowego w Inowrocławiu dwaj mężczyźni zaatakowali kobietę siedzącą na ławce. - Została ona uderzona ciężkim przedmiotem i była całkowicie bezbronna. Sprawcy wyrwali jej z rąk e-booka oraz torebkę z zawartością i uciekli. Tego samego dnia doszło jeszcze do jednej próby rozboju w parku, gdzie dwaj mężczyźni uderzyli kolejną kobietę i usiłowali ją okraść z torebki. Ta jednak krzykiem i swoją postawą ochroniła swoje mienia, a sprawcy uciekli - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Czytaj też: Pojechał nad jezioro i miał DESPERACKIE zamiary! Dramatyczna akcja służb z Inowrocławia i okolic

- Dyżurny mając do dyspozycji patrole inowrocławskiej komendy i pełniących służbę tego dnia na terenie miasta, funkcjonariuszy oddziału prewencji w Bydgoszczy, zadysponował ich w rejon Solanek. Podał też im ogólny opis sprawców. Po około pół godzinie policjanci z oddziału namierzyli dwóch mężczyzn, których wylegitymowali. Bardzo szybko ustalili, że to są ci mężczyźni, którzy mają związek z przestępstwami. Mężczyźni zostali natychmiast zatrzymani. Policjanci odzyskali też część skradzionego mienia - przekazuje asp. szt. Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Kryminalni z Inowrocławia zebrali dowody na to, że 37-letni mężczyzna i jego 64-letni kompan dokonali dwóch przestępstw. Obaj usłyszeli zarzut usiłowania i dokonania rozboju z niebezpiecznym narzędziem. - 17 czerwca 2021 roku decyzją oskarżyciela i sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara do 12 lat więzienia. Z uwagi na to, że sprawcy działali z niebezpiecznym narzędziem, w sądzie „na starcie” usłyszą wyroki o odsiadce najkrócej na trzy lata - podsumowuje policjantka z Inowrocławia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE