Pojechał nad jezioro i miał DESPERACKIE zamiary! Dramatyczna akcja służb z Inowrocławia i okolic

2021-04-21 15:23
Pojechał nad jezioro i miał DESPERACKIE zamiary! Akcja służb z Inowrocławia nad wodą
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pojechał nad jezioro i miał DESPERACKIE zamiary! Akcja służb z Inowrocławia nad wodą

Inowrocław i okolice: w takich przypadkach nie ma chwili do stracenia! Gdy tylko inowrocławska policja dowiedziała się od rodziny, że 70-letni mężczyzna chce popełnić samobójstwo, patrole ruszyły na jego poszukiwania. - Mężczyzna został odnaleziony nad jeziorem i trafił już pod opiekę lekarzy - informuje

Pojechał nad jezioro i miał DESPERACKIE zamiary! Akcja służb z Inowrocławia nad wodą

W miniony wtorek (20.04.21) około 17.45 dyżurny policji w Inowrocławiu otrzymał zgłoszenie, że 70-letni schorowany mieszkaniec gminy wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Policjanci ustalili rysopis mężczyzny oraz to, że porusza się samochodem marki Opel. - Z racji tego, że lubił wędkować, istniało duże prawdopodobieństwo, że mógł on pojechać nad jedno z okolicznych jezior. Patrole rozpoczęły poszukiwania mężczyzny - relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Czytaj też: Inowrocław: dramat rozegrał się w Wielkanoc. Poleciała KREW, a desperat ZABARYKADOWAŁ się w mieszkaniu!

Oprócz patroli z Inowrocławia, w działania włączyli się także mundurowi z posterunku w Złotnikach Kujawskich, gdzie znajduje się kilka jezior. Patrol w składzie sierż. szt. Marcin Jóźwiak i sierż. szt. Mariusz Fałdziński intensywnie penetrowali tereny nad wodami. 

- Podczas poszukiwań nad jeziorem Tuczno policjanci zauważyli na brzegu opisane auto, którym jeździł poszukiwany mężczyzna. Dlatego policjanci przeczesywali w dalszym ciągu tamtejszą linię brzegową. Gdy przemieścili się nad jezioro Leszcze zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać w kierunku akwenu. Policjanci dogonili 70-latka i udaremnili mu skok do wody - informuje nas oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

- Po rozmowie z nim, zostało wezwane pogotowie, które zabrało mężczyznę na konsultację medyczną - podsumowuje policjantka z Inowrocławia.

Mężczyźnie życzymy wszystkiego co najlepsze. Do czytelników apelujemy, jeżeli ktokolwiek z waszych bliskich/znajomych zdradza symptomy depresji - reagujcie! Nie bądźmy obojętni.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Inowrocław na sygnale:

Bydgoscy policjanci uratowali desperata
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE