Chcieli zszyć mu rozbitą głowę. Nagle zostali zaatakowani. Dantejskie sceny w Inowrocławiu

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Chcieli zszyć mu rozbitą głowę. Nagle zostali zaatakowani. Dantejskie sceny w Inowrocławiu

Chcieli zszyć mu rozbitą głowę. Nagle zostali zaatakowani! Dantejskie sceny w Inowrocławiu

2022-03-08 14:04

Akcja policji w inowrocławskim szpitalu. 35-letni mężczyzna z rozbitą głową, wymagający interwencji aatakował lekarza i ratownika medycznego, którzy próbowali mu pomoc. Groził im, bił i ubliżał. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

O dantejskich scenach w inowrocławskim szpitalu poinformowała naszą redakcję rzecznika KPP Inowrocław. W minioną niedzielę (6.03.2022) 35-letni mężczyzna trafił do szpitala, wprost z imprezy pod Radziejowem, z rozbitą głową. - Był nietrzeźwy. Podczas przewożenia go na badania zaatakował jednego z lekarzy i ratownika medycznego bijąc ich, grożąc, a także szarpiąc za odzież - przekazuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy inowrocławskiej policji. Personel medyczny wezwał na pomoc miejscowych funkcjonariuszy, którzy obezwładnili agresora.

Czytaj też: Michał K. zabił człowieka na pasach w Toruniu. Sąd nie wysłał go za kratki

- Po udzielonej w szpitalu pomocy 35-latek trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia (07.03.22 r.) po wytrzeźwieniu został przesłuchany przez inowrocławskich śledczych w charakterze podejrzanego. Przestępstwa jakie mu zarzucono to naruszenie nietykalności cielesnej i groźby karalne wobec funkcjonariuszy publicznych, bo takimi są między innymi lekarze i ratownicy medyczni podczas wykonywania obowiązków służbowych - podaje policjantka z Inowrocławia.

Podejrzanego czeka sprawa w sądzie. Oskarżyciel po zapoznaniu się z zebranymi dowodami zastosował wobec 35-letniego mężczyzny policyjny dozór. 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?
Szokujące sceny w Bolesławcu! Ukrainiec zaatakował ratowniczkę medyczną i uderzył ją w twarz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE