Poszedł na domówkę, wylądował w szpitalu. Kumple od kieliszka brutalnie skatowali go i okradli

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Poszedł na domówkę, wylądował w szpitalu. Kumple od kieliszka brutalnie skatowali go i okradli

Poszedł na domówkę, wylądował w szpitalu. Kumple od kieliszka brutalnie skatowali go i okradli

2022-03-04 14:14

Inowrocław. Spotkanie w mieszkaniu z alkoholem zakończyło się sprawą kryminalną, nad którą ostatnimi czasy pracowała inowrocławscy funkcjonariusze. Kryminalni namierzyli i zatrzymali trzech sprawców brutalnego rozboju. Wszyscy rzucili się na swoją ofiarę, pobili i okradli. Już za to grozi im 10 lat więzienia, a to być może nie koniec.

Biuro prasowe inowrocławskiej policji informuje nas o przełomie w sprawie, nad którą kryminalni pracowali przez ostatnie dwa tygodnie. Stróże prawa szukali trzech mężczyzn podejrzewanych o przestępstwo kradzieży rozbójniczej. Wszystko zaczęło się od domówki. W tę feralną środę (23.02.22) dotkliwie pobity mężczyzna przebywający w szpitalu powiadomił policję o tym, że został napadnięty i okradziony. Tydzień wcześniej (18.02.22) na terenie miasta brał udział w towarzyskim spotkaniu w jednym z mieszkań. - Niespodziewanie został zaatakowany przez trzech mężczyzn, pobity i okradziony z telefonu komórkowego i karty do bankomatu. Trafił do szpitala - wyjaśnia asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP Inowrocław.

Czytaj też: Zapłacił GIGANTYCZNY mandat! Mieszkaniec Inowrocławia był w szoku

Brutalnie napadli i okradli kumpla od kieliszka. Policja z Inowrocława dopadła sprawców

Na podstawie uzyskanych informacji miejscowi policjanci szybko wiedzieli kto był jednym z napastników, a niebawem ustalili też dwóch pozostałych i poszukiwali ich. - Pierwsze zatrzymania do sprawy miały miejsce w miniony poniedziałek (28.02.22). Tego dnia zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat. Trzeci z agresorów, 30-letni, wpadł w ręce policjantów następnego dnia (01.03.22). Na podstawie zebranych dowodów cała trójka usłyszała zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej. Wniosek policji i oskarżyciela o tymczasowe aresztowanie podejrzanych sąd rozpatrzył pozytywnie. Najbliższe trzy miesiące spędzą w izolacji. Grozi im kara więzienia do 10 lat - podaje w komunikacie asp. szt. Drobniecka.

- Na tym sprawa się nie kończy, ponieważ policjanci wiedzą już teraz, że sprawcy posługiwali się nielegalnie nabytą kartą bankomatową. Co najmniej kilkanaście razy płacili nią za towar w sklepach. Trwa gromadzenie materiałów także w tym zakresie. Wszystko zatem wskazuje na to, że cała trójka usłyszy dodatkowe zarzuty polegające na kradzieży z włamywaniem na konto. Za to przestępstwo grozi taka sama kara pozbawienia wolności do lat 10 - podsumowuje policjantka z Inowrocławia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za dokonanie rozboju powinny być wyższe?
W środku Krakowa rozbili szybę i siłą wyciągnęli kierowcę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE