Chwile grozy na przystanku w Toruniu. Leżał tam siny i nieprzytomny!

2022-05-18 11:05
CPR
Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Chwile grozy na przystanku w Toruniu. Leżał tam siny i nieprzytomny!

Toruń: Pracowity weekend dla strażników miejskich i ratowników z tego miasta. W sobotę (14.05.2022) ok. 7:25 municypalni otrzymywali zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie, leżącym na przystanku tramwajowym przy ulicy ks. Gogi. Tragedia była o krok. Na szczęście mówimy tu o happy endzie.

W takich przypadkach nie ma ani chwili do stracenia. Kiedy w sobotę (14.05.2022) ok. godziny 7:25 strażnicy z Torunia dostali informację o nieprzytomnym mężczyźnie, leżącym przy ulicy ks. Gogi, natychmiast udali się na miejsce. - We wskazanym miejscu patrol znalazł nieprzytomnego mężczyznę. Z uwagi na brak wyczuwalnego tętna i oddechu oraz zasiniałą twarz strażnicy niezwłocznie podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Czynności ratujące życie z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu w postaci maski i worka samorozprężalnego typu AMBU były przez patrol prowadzone do czasu przybycia na miejsce Pogotowia Ratunkowego - podaje w komunikacie Jarosław Paralusz, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Toruniu.

Przeczytaj też: Niepełnosprawne dzieci z Torunia zostawione same sobie?! Radny pisze do prezydenta, Zaleski odpowiada

- Na szczęście, podczas kontunuowania działań reanimacyjnych prowadzonych wspólnie z ratownikami medycznymi, udało się przywrócić czynności życiowe u poszkodowanego, wróciło krążenie oraz oddech. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala - przekazuje w komunikacie Jarosław Paralusz z SM w Toruniu.

Toruń. Udana akcja straży miejskiej. Reanimacja uratowała życie

Rzecznik toruńskich strażników podkreśla, że szybka i zdecydowana reakcja municypalnych była kluczowa dla powodzenia akcji ratunkowej oraz stanu zdrowia mężczyzny. Na szczęście w tym składzie patrolu udzielającego pomocy był również strażnik-ratownik.

- Dzięki szkoleniom oraz posiadanym kompetencjom z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także wyposażeniu w specjalistyczny sprzęt ratunkowy funkcjonariusze mieli możliwość aby szybko udzielić wsparcia ratującego życie - podsumowuje Jarosław Paralusz.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy masz zaufanie do toruńskiej Straży Miejskiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE