Niepełnosprawne dzieci z Torunia zostawione same sobie?! Radny pisze do prezydenta, Zaleski odpowiada

2022-05-18 8:29
Niepełnosprawne dzieci z Torunia zostawione same sobie?! Radny pisze do prezydenta, Zaleski odpowiada
Autor: archiwum serwisu / Piotr Lampkowski Niepełnosprawne dzieci z Torunia zostawione same sobie?! Radny pisze do prezydenta, Zaleski odpowiada

Toruń: Wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia Michał Rzymyszkiewicz skierował do prezydenta Michała Zaleskiego pismo, w którym walczy o cofnięcie decyzji o likwidacji etatu pedagoga-terapeuty w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej, który podlega Miejskiej Przychodni Specjalistycznej. Co na to gospodarz grodu Kopernika? Jego stanowisko przekazała naszej redakcji rzeczniczka prezydenta Zaleskiego.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia Michał Rzymyszkiewicz przekazał prezydentowi, że odebrał niepokojące sygnały od rodziców dzieci z niepełnosprawnością. - Z mojej wiedzy wynika, że praca pedagoga-terapeuty jest bardzo istotnym, pozytywnym elementem w procesie rehabilitacji i wczesnego wspomagania dzieci z niepełnosprawnościami. Wyeliminowanie stanowiska pracy, o którym piszę, będzie niosło za sobą negatywne konsekwencje dla dzieci, które są w trakcie ważnych terapii. Dzieci, które miały rozpocząć swoje leczenie zostaną natomiast pozostawione bez potrzebnego i oczekiwanego wsparcia - pisze do do Michała Zaleskiego Rzymyszkiewicz. Lokalny polityk dodaje, że nie wyobraża sobie oszczędzania pieniędzy kosztem tak istotnej kwestii i będzie się sprzeciwiał takim działaniom. Na końcu pisma, które otrzymała również nasza redakcja, Rzymyszkiewicz prosi o cofnięcie tej decyzji. Zapytaliśmy o stanowisko prezydenta Michała Zaleskiego.

Czytaj też: Duże zmiany w organizacji ruchu w centrum Torunia. Ogromne utrudnienia dla kierowców i pasażerów MZK od 17 maja

Toruń: Niepełnosprawne dzieci bez pedagoga-terapeuty? Prezydent odpowiada

Nasz dziennikarz zapytał o tę kwestię rzeczniczkę prezydenta Zaleskiego, Annę Kulbicką-Tondel. Mamy już odpowiedź ze strony Urzędu Miasta Torunia. Gospodarz grodu Kopernika podkreśla, że niepełnosprawni będą mieli odpowiednią opiekę.

- Sprawa została przedstawiona Dyrekcji Miejskiej Przychodni Specjalistycznej w Toruniu. Z informacji przekazanych przez MPS dotychczasowy etat nie był w pełni wykorzystywany i jego utrzymywanie nie miało uzasadnienia ekonomicznego. Jednak co najważniejsze pacjenci nie zostaną pozbawieni dostępu do specjalistycznej opieki pedagogicznej w ramach Przychodni. Z uwagi na fakt, że pracownicy MPS posiadają stosowne kompetencje oraz uprawnienia. W razie takiej potrzeby, będą świadczyć profesjonalną opiekę pedagogiczną na rzecz pacjentów MPS - czytamy w odpowiedzi rzeczniczki prezydenta Zaleskiego.

A co o sprawie sądzą nasi czytelnicy? Zachęcamy was do dyskusji pod naszym postem na Facebooku. Czy ta likwidacja to właściwe rozwiązanie?

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy prezydent Michał Zaleski jest dobrym prezydentem Torunia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE