Utrudnienia drogowe w Toruniu i autobus MZK

i

Autor: MZK w Toruniu / Magdalena Witt-Ratowska Toruń: Duże zmiany w organizacji ruchu w centrum. Ogromne utrudnienia dla kierowców i pasażerów MZK od 21 maja

Duże zmiany w organizacji ruchu w centrum Torunia. Ogromne utrudnienia dla kierowców i pasażerów MZK od 17 maja

2022-05-17 12:12

Toruń: Ważne informacje z Miejskiego Zakładu Komunikacji. Od 21 maja 2022 r. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie pl. NOT. Z tego powodu inaczej będzie funkcjonowała również komunikacja miejska. Kolejne zmiany od 4 czerwca br. na rondzie Czadcy. Jak jechać, by utrudnienia były jak najmniej uciążliwe? Na portalu se.pl prezentujemy wszelkie informacje, mapki i nowe rozkłady jazdy.

Powodem zmian w organizacji ruchu w rejonie placu NOT są prace przy budowie nowej linii tramwajowej. Od 21 maja 2020 roku rozpoczną się tu prace rozbiórkowe dotychczasowej infrastruktury i przebudowa uzbrojenia podziemnego. Powstaną przewiązki umożliwiające przełożenie ruchu, nawierzchnia zostanie usunięta, torowisko zdemontowane. Następnie ruszy przebudowa sieci podziemnych, budowa układu torowego z nowymi rozjazdami od strony al. Solidarności oraz budowa układu drogowego. Warto zawczasu przyswoić sobie zmiany, aby uniknąć chaosu, który z pewnością wytworzy się w tamtym rejonie 21 maja. Zobaczcie galerię zdjęć ze schematami utrudnień drogowych na terenie Torunia.

Czytaj też: Toruń: Tajemniczy obiekt pojawił się na placu św. Katarzyny! Prezydent tłumaczy, do czego służy

Toruń. Zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie pl. NOT od 21 maja

  • zamknięcie wjazdu i wyjazdu w al. Solidarności;
  • zakaz wjazdu w Szosę Chełmińską od strony centrum;
  • nakaz skrętu w prawo z Szosy Chełmińskiej (wyłączona jazda na wprost oraz skręt w lewo);
  • zawężenie na Szosie Chełmińskiej do ul. Grudziądzkiej.

- Objazd do Szosy Chełmińskiej kierowany będzie ul. Bema oraz przez plac ToMiTo i ul. Grudziądzką. Objazd do al. Solidarności kierowany będzie al. św. Jana Pawła II i Wały gen. Sikorskiego. W związku ze zmianami organizacji ruchu zweryfikowany zostanie program sygnalizacji świetlnej. Służby miejskie będą obserwowały, jak rozkłada się ruch i w razie potrzeby wprowadzane będą korekty - wyjaśnia Sylwia Derengowska z MZK w Toruniu.

Utrudnienia drogowe i zmiany w rozkładach jazdy MZK. Obowiązują od 17.05.2022

- Zmieniona organizacja ruchu drogowego pociąga za sobą konieczność wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Te wprowadzone zostaną już od środy 18 maja, gdyż wówczas rozpocznie się budowa przewiązek dla ruchu kołowego przez torowisko - podaje naszej redakcji Sylwia Derengowska.

- Od tego dnia nastąpi wyłączenie ruchu tramwajowego w ul. Czerwona Droga i Odrodzenia oraz w al. Solidarności. Tramwaje linii nr 1, 2, 4 i 5 kursować będą objazdem ulicami: al. św. Jana Pawła II - Wały gen. Sikorskiego - Uniwersytecką. Tramwaje zatrzymywać się będą na przystankach na Wałach gen. Sikorskiego i al. Św. Jana Pawła II tylko w kierunku Uniwersytetu, a tramwaje linii nr 2 i 4 dodatkowo na ul. Uniwersyteckiej w obu kierunkach - wyjaśnia rzeczniczka MZk w Toruniu.

Od soboty 21 maja wprowadzony zostanie objazd dla wszystkich linii autobusowych przejeżdżających al. Solidarności. Objazd wyznaczono od Szosy Chełmińskiej ulicami: Grudziądzką - pl. To-Mi-To - Uniwersytecką - Wały gen. Sikorskiego. Autobusy linii nr 15 na ul. Odrodzenia zatrzymywać się będą na przystanku linii nr 28. Planowany termin zakończenia tego etapu to 30 września 2022 roku. Zaktualizowane rozkłady jazdy dostępne są w tym miejscu.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy przekonują cię propozycje Torunia ws. komunikacji miejskiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE